Nieobecni płacą słono

Jeśli ktoś dotąd miał wątpliwości, że Górnik – aby grać z takim polotem jak jesienią – potrzebuje zdrowego i znajdującego się w optymalnej formie Szymona Żurkowskiego, po meczu z Zagłębiem Lubin wszystkich się wyzbył. A w każdym razie powinien.

Pilka nozna. Ekstraklasa. Gornik Zabrze - Zaglebie Lubin. 09.03.2018
 fot. Michał Chwieduk  /  źródło: 400mm

Zabrzański połykacz przestrzeni napędzał rajdami całą drugą linię, która najczęściej po szybkich atakach kreowała sytuacje Igorowi Angulo. A ten walił niczym z armaty. Oczywiście, stałe fragmenty to także był wielki atut KSG. Jeden z trzech najważniejszych, dzięki któremu robotę pomocnika młodzieżówki i hiszpańskiego snajpera można było docenić jeszcze bardziej. Przekładało się bowiem to wszystko na punkty. W 2018 roku trener Marcin Brosz może jednak liczyć właściwie tylko na stałe fragmenty (choć w niedokończonym spotkaniu z Piastem i ten element podstawowego arsenału został zneutralizowany). Co w pełni tłumaczy, dlaczego teraz wyniki się zabrzanom nie zgadzają.
Żurkowskiego przy aktualnym stanie posiadania klubu z Roosevelta nie sposób zastąpić. W przypadku Szymona swoją rolę (terapeutyczną) musi zatem odegrać czas, którego jednak do zakończenia rundy zasadniczej pozostało już bardzo niewiele. Natomiast Angulo, nawet jeśli nie zdążył przywyknąć do zimowych warunków w Polsce, zdecydowanie zbyt długo wchodzi w rundę. Aura poprawia się zresztą, więc stanowi już kiepskie usprawiedliwienie. Ewidentnie doświadczonemu napastnikowi brakuje pewności pod bramką rywali, co w przypadku 34-letniego zawodnika cokolwiek dziwi. Jest jednak faktem. Może zatem Rafał Kurzawa, zamiast szukać w polu karnym Daniego Suareza, powinien postarać się obić Igora piłką i w ten sposób doprowadzić do przełamania hiszpańskiego goleadora? Zupełnie jak niegdyś w Legii Warszawa czynił Leszek Pisz, który nie silił się, aby dośrodkowywać do Marka Jóźwiaka, tylko z rzutów wolnych po prostu… celował w kolegę, i w ten sposób strzelał Jóźwiakiem gole.
To oczywiście podpowiedź trochę żartem i trochę na serio. Ale bardziej na serio. W jaki bowiem inny sposób można odblokować asa, który się zaciął? Należy przecież zakładać, że od grudnia nie zapomniał, jak zdobywa się bramki… Tymczasem w spotkaniu z Zagłębiem nie dość, że uderzał nieprecyzyjnie, to jeszcze zdarzało się Angulo wybierać w polu karnym lubinian rozwiązania, za które skarcony zostałby nawet dwukrotnie młodszy atakujący. Czyli junior. Inna sprawa, że po remisie z Miedziowymi równie duże pretensje jak urodzony w Bilbao Bask powinien mieć do siebie Tomasz Loska, który przy utracie obu goli był lekko… nieobecny. Podobnie zresztą jak większość górników, których czerwona kartka dla rywala już na początku najwyraźniej mocno rozregulowała. Na tyle, że później głównie oczekiwali, że mecz sam się wygra. I za brak koncentracji oraz minimalizm zapłacili słono – aż dwoma punktami.

 

Komentarze (16)

Napisz komentarz
No photo
No photo~FANUżytkownik anonimowy
~FAN :
No photo~FANUżytkownik anonimowy
Górnik nie ma ławki....wchodzi w Zagłębiu Starzyński i robi różnice....ot cała tajemnica....a Żurkowski, oby wydobrzał na rundę finałowa, jego brak i totalny brak formy u Matuszka i II linii nie ma....ech...
12 mar 10:18 | ocena:91%
Liczba głosów:11
91%
9%
| odpowiedzi: 2
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~klikUżytkownik anonimowy
~klik :
No photo~klikUżytkownik anonimowy
Tomasz Loska ma zadatki na dobrego bramkarza - czyli takiego, który dla drużyny broni w meczu przynajmniej jedną, dwie sytuacje 100% - on wszystkie takie wpuszcza, ale broni 100% piłek które bramkarz musi obronić. Bramkarz musi wnosić do drużyny punkty, nie swoją obecność. "Trrrenować, trrrenować" - jak mówi Biedrzycka do Grundola.
12 mar 10:51 | ocena:71%
Liczba głosów:7
71%
29%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~ŻurkowskiUżytkownik anonimowy
~Żurkowski
No photo~ŻurkowskiUżytkownik anonimowy
do ~Szymon:
No photo~SzymonUżytkownik anonimowy
12 mar 14:32 użytkownik ~Szymon napisał
Najpierw postawcie czwarta trybunę jak nie to odchodzę.
To jeszcze tu jesteś mendo?
12 mar 19:31 | ocena:100%
Liczba głosów:9
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii