Pudło roku i niewykorzystane okazje w Kielcach zemściły się

Korona Kielce - Ruch Chorzow

Waldemar Fornalik wczoraj po raz 300. zasiadł na ławce trenerskiej w ekstraklasie. Piłkarze zepsuli mu jubileusz.

W 13 minucie chorzowianie powinni prowadzić 1:0. Patryk Lipski świetnie podał do Miłosza Przybeckiego. Skrzydłowy ruszył jak torpeda, z łatwością minął bramkarza Korony, miał przed sobą pustą bramkę, ale podbiegł jeszcze trochę, uderzył i trafił w słupek! To było bez wątpienia pudło sezonu. Niesamowicie rzadko się zdarza, aby piłkarze marnowali tak wymarzone sytuacje. Filmik z kiksem Przybeckiego w internecie bić będzie rekordy oglądalności. Takie strzały zdarzają się jednak także topowym graczom. W 2010 roku Jakub Błaszczykowski w meczu Borussii Dortmund z Freiburgiem (2:1) nie trafił do pustej bramki. Był nawet lepiej ustawiony niż gracz Ruchu i uderzył wtedy... nad poprzeczką. - Miłosz nigdy takiej sytuacji już nie zmarnuje. To charakterny piłkarz, nie będzie załamany – przekonywał [Jakub Arak], który wszedł na boisko pod koniec spotkania. Pechowemu strzelcowi gra jednak się nie kleiła. Miał straty, był zagubiony, chociaż mógł się zrehabilitować. W 54. minucie przyjął piłkę, obrócił się z nią, i uderzył tuż przy słupku. Milan Borjan wykazał się świetnym refleksem.
W 80 minucie Przybecki został zmieniony. Kibice Ruchu pożegnali go jednak oklaskami i skandowaniem „dziękujemy, dziękujemy”. Kłopoty ze snem dzisiaj będzie miał także Martin Konczkowski.

W 84. minucie stracił piłkę, dopadł do niej Ken Kallaste. Estończyk podał do Nabila Aankouru który strzelił, piłka odbiła się jeszcze od nogi Grodzickiego i wpadła do siatki. Tak padł jedyny gol w tym spotkaniu.
Libor Hrdliczka był wściekły. Słowak wcześniej wznosił się na wyżyny. Swoimi świetnymi interwencjami irytował Miguela Palancę, który bardzo często uderzał na bramkę. Słowak był najlepszym graczem na boisku, ale to Korona wygrała 1:0 i awansowała do ósemki.

Chorzowianie na pewno już grać będą w grupie walczącej o utrzymanie. Tym samym nie wywalczą premii miliona złotych za awans do TOP 8. Odnośnie kwestii finansowych warto wspomnieć, że dzisiaj na ich konta wpłynęła część zaległości.

Fornalik dzisiaj obchodził jubileusz, a jutro będzie świętował 54 urodziny. Piłkarze nie sprawili mu prezentu.

Korona Kielce – Ruch Chorzów 1:0 (0:0)

1:0 – Aankour, 84 min (asysta Kallaste)

Sędziował Zbigniew Dobrynin (Łódź) Widzów 7479.

KORONA: Borjan – Rymaniak, Dejmek, Diaw, Kallaste – Palanca , Możdżeń, Żubrowski (75. Marković), Aankour, Pyłypczuk (67. Kiełb) – Micanski (78. Abalo). Trener Maciej BARTOSZEK.

RUCH: Hrdliczka – Konczkowski, Grodzicki, Helik, Kowalczyk – Surma (86. Arak), Urbańczyk – Przybecki (80. Trojak), Lipski, Moneta (64. Pazio) – Niezgoda. Trener Waldemar FORNALIK.
Żółte kartki: Diaw (40. faul), Borjan (90+3. niesportowe zachowanie) - Urbańczyk (28. faul), Pazio (72. faul), Helik (82. faul).