Jakub Czerwiński w Piaście Gliwice

Piłkarz Legii Warszawa, Jakub Czerwiński został wypożyczony do Piasta Gliwice do końca tego sezonu.

Legia Warszawa - Drutex-Bytovia Bytow
 fot. Rafał Oleksiewicz  /  źródło: Pressfocus

Nowym piłkarzem Piasta został Jakub Czerwiński. Legia wypożyczyła swojego stopera do końca rundy wiosennej. Stoper mistrzów Polski w tym sezonie zagrał jedynie w czterech meczach. Na początku sierpnia 26-letni piłkarz doznał kontuzji - w meczu Pucharu Polski z Wisłą Puławy uszkodził więzadło piszczelowo-strzałkowe i pauzował trzy miesiące. Do gry wrócił w listopadzie.

 

- Potrzebuję regularnej gry, więc poprosiłem Legię o możliwość odejścia i dziękuję jej, że się do tego przychyliła. Chcę poczuć się ważną częścią zespołu i uważam, że mam na to szansę w Gliwicach - powiedział były zawodnik Pogoni Szczecin.

 

- Jestem szczęśliwy, że dopięliśmy wszystkie formalności i dołączyłem do Piasta. To bardzo dobrze zorganizowany klub, więc wiem czego się spodziewać. Zdaję sobie sprawę z obecnej sytuacji w tabeli, ale w ogóle się tego nie boję i jestem gotowy do walki - dodał zawodnik.

 

- Kuba reprezentuje profil środkowego obrońcy, którego poszukiwaliśmy. Jest szybki, skuteczny w grze defensywnej i bardzo dobrze rozpoczyna konstruowanie akcji ofensywnych. Wiążemy z nim duże nadzieje i liczymy, że zostanie w Piaście na dłużej - przyznał Jacek Bednarz, dyrektor sportowy Piasta.

 

Czerwiński jest trzecim zawodnikiem, który trafił do Gliwic tej zimy. Wcześniej szeregi Piasta zasilili bramkarze Frantisek Plach i Karol Dybowski.

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~Janek2Użytkownik anonimowy
~Janek2 :
No photo~Janek2Użytkownik anonimowy
Bednarz jeśli nie wynegocjowałeś prawa pierwokupu Czerwińskiego po zakończeniu tego wypożeczenia, a miałem taką nadzieję to z ciebie żaden dyrektor sportowy. Występowałeś w Ruchu i Legii... i dalej dbasz o interesy tych klubøw a przynajmniej tego z Łazienkowskiej... Nikt przy zdrowych zmysłach nie wypożyczył by piłkarza przy braku możliwości wykupienia go po okresie wypożyczenia. Piast to nie jest szkółka do ogrywania czy utrzymywania w formie niechcianych aktualnie piłkarzy LegII i jakichkolwiek innych klubów. Mam nadzieję ,że rozumiesz.
11 sty 16:55 | ocena:80%
Liczba głosów:5
80%
20%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
~Janek :
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
Co tam w Gliwicach smieci ida w górę a miasto je importuje z ochotą.Podatnik zapłaci!
11 sty 15:30 | ocena:50%
Liczba głosów:6
50%
50%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii