Szymon Żurkowski: Skupiam się na Górniku

Rozmowa z Szymonem Żurkowskim, pomocnikiem Górnika Zabrze.

Pilka nozna. Ekstraklasa. Gornik Zabrze - Cracovia Krakow. 18.12.2017
 fot. Michał Chwieduk  /  źródło: 400mm

MICHAŁ ZICHLARZ: W pierwszej części sezonu należał pan do najbardziej eksploatowanych piłkarzy w naszej lidze. Rozegrał pan 28 meczów w lidze, pucharze i reprezentacji młodzieżowej. W krótkiej świąteczno-noworocznej przerwie był czas na odpoczynek?
SZYMOM ŻURKOWSKI:  Tak. Trener kazał się zupełnie wyłączyć i zresetować. Tak też zrobiłem. Z przyjaciółmi pojechałem do Gdańska. Tam był czas na odpoczynek.


Właśnie został pan wybrany przez UEFA do grona 50 europejskich talentów. Chyba jest powód do zadowolenia?
SZYMOM ŻURKOWSKI: Tak. Ludzie dzwonili i gratulowali. Wiadomo, to miła sprawa. Takie wyróżnienie tylko mobilizuje jednak do dalszej pracy, do tego, żeby jeszcze więcej trenować i pokazać tym ludziom, którzy gdzieś tam mnie zauważyli, że nie pomylili się w swoim wyborze oraz ocenie. Ja kieruję się tym, co mówi do mnie trener, nie można osiadać na laurach, a cały czas trzeba patrzeć do przodu i koncentrować się na pracy.


W zimowym okienku transferowym sporo mówi się o tym, gdzie Szymon Żurkowski może grać. Ofertę Górnikowi złożyła Wisła Kraków, mówi się o zainteresowaniu Borussii Dortmund, gdzie miałby pan trafić latem. Jak pan podchodzi do tych spekulacji?
SZYMOM ŻURKOWSKI: Z Górnikiem mam ważny kontrakt i skupiam się wyłącznie na treningach i graniu tutaj. Co będzie później, to zobaczymy. Na razie najważniejsze dla mnie, to odpowiednie przygotowanie się do kolejnej rundy.


Ze zdrowiem wszystko w porządku?
SZYMOM ŻURKOWSKI: Był drobny problem, ale razem z resztą zespołu pojechałem na zgrupowanie do Czech. Skupiam się na tym, żeby jak najlepiej przygotować się do spotkań w rundzie rewanżowej.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~JanUżytkownik anonimowy
~Jan :
No photo~JanUżytkownik anonimowy
dzisiaj rano spotkałem Janka mamę, wow świetnie się teraz czuję :)
10 sty 10:23 | ocena:83%
Liczba głosów:6
83%
17%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~prośbaUżytkownik anonimowy
~prośba :
No photo~prośbaUżytkownik anonimowy
Szymon, nie skupiaj się na Górniku, bo nikt nie będzie tego sprzątał.
9 sty 21:53 | ocena:95%
Liczba głosów:19
5%
95%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
~Janek :
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
Ma chłopak aspiracje Górnik!Zamiast uciekać gdzies do drugiej lub trzeciej bundesligi i liznąć troche prawdziwej piłki to myśli o ekstraklasie i grze o nic.
9 sty 21:38 | ocena:80%
Liczba głosów:20
20%
80%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii