Wymagający rywale Górnika

Kilka ciekawych meczów sparingowych rozegrają w zimowej przerwie piłkarze z Zabrza, którzy powoli kończą krótką świąteczno-noworoczną przerwę.

Pilka nozna. Ekstraklasa. Gornik Zabrze - Lechia Gdansk. 08.12.2017
 /  fot. Michał Chwieduk  /  źródło: 400mm

„Górnicy” do treningów wracają już w poniedziałek, by jeszcze tego samego dnia wyjechać na obóz do Krawarze. To miejscowość położona tuż za czeską granicą, w pobliży Opawy. Czeski zespół będzie też pierwszym zimowym rywalem trzeciego zespołu ekstraklasy. Będzie to MFK Karvina, która ostatnio należy do stałych rywali zabrzan. Oba zespoły grały też ze sobą latem. Na początku lipca, na terenie rywala jedenastka z Zabrza wygrała aż 4:0, a świetną formą błysnął wtedy Rafał Kurzawa, który zaliczył aż cztery asysty. Potem 24-letni pomocnik równie celnie podawał na boiskach ekstraklasy. Mecz w Karwinie już w kolejną sobotę.
Potem drużyna prowadzona przez Marcina Brosza będzie rozgrywała już swoje mecze kontrolne na kolejnym zimowym zgrupowaniu - na Cyprze. Na Wyspie Afrodyty rywalem jedenastki z Zabrza będą kolejno: Austria Wiedeń, rezerwy Spartaka Moskwa, rumuńska Astra Giurgiu, Partizan Belgrad i FK Teplice.

 

- Uważam, że mamy mocnych sparingpartnerów. Najbardziej znanym zespołem z tych, z którym przyjdzie nam grać, jest Austria Wiedeń. Dwójka Spartaka Moskwa też nie będzie pewnie łatwym rywalem. Przeciwnicy są dobrzy i mocni. Zresztą przypominam sobie, jak nasze zespoły jeździły na obozy do Turcji i przychodziło grać z jakimiś drużynami z Kazachstanu czy Ukrainy. Potem okazywało się, że kończyło się remisami albo porażkami polskich zespołów, które nie wytrzymywały tej ciężkiej gry. To był dobry poligon – mówi Bartosz Sarnowski, prezes Górnika.

 

Austria Wiedeń jest obecnie na szóstym miejscu w austriackiej Bundeslidze. Zespół prowadzony przez Thorstena Finka ma wiosną co nadrabiać, bo traci kilkanaście punktów do liderujących w lidze Sturmu Graz i Red Bull Salzburg. W czołówkach swoich lig są inni zagraniczni zimowi rywale Górnika. Partizan jest w Serbii drugi ze stratą dziewięciu punktów do lokalnego rywala Crvenej Zvezdy Belgrad. Z kolei rumuńska Astra Giurgiu jest czwarta. W tym meczu zabrzanie będą musieli zwrócić uwagę na 23-letniego Alexandra Ionita, który należy do wyróżniających się zawodników rumuńskiej ligi. Ma 10 bramek na koncie, a jesienią zdążył już zadebiutować w reprezentacji. Na zakończenie zgrupowania w Agia Napa, Górnik zagra z szóstym zespołem czeskiej HET Liga - FK Teplice.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG :
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
Nasi rywale też się mają czego obawiać...
W 11-ce Górnika znajduje się Igor Angulo z 19-ma golami w samej Ekstraklasie.
Jest też Rafał Kurzawa z 11 asystami - obaj prowadzą w swoich kategoriach w Polsce.
Zresztą to nie są mecze o jakieś liczące się punkty w stawce,
To są mecze kontrolne dla uzupełnienia wiedzy trenerów o formie swoich podopiecznych,
a wyniki tych meczów są tam akurat najmniej ważne.
Okiem kibica te mecze mają jedną zaletę...
że każde zwycięstwo kibiców ucieszy a porażkami takich meczów nie ma się co przejmować.
4 sty 19:59 | ocena:65%
Liczba głosów:17
65%
35%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii