Lidera ligi życie... bez ligi, czyli Górnik podzielony na grupy

Niemal dwa tygodnie - ze względu na reprezentacyjną przerwę - dostał na „smakowanie” roli lidera rewelacyjny beniaminek z Roosevelta. Jak spędzają ten czas jego piłkarze?

Gornik Zabrze - Piast Gliwice
 /  fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

Pięciu z nich pracuje bardzo intensywnie na zgrupowaniach drużyn narodowych. Damian Kądzior od poniedziałku chłonie - jako nowicjusz w tym gronie - atmosferę teamu Adama Nawałki. Tomasz Loska, Maciej Ambrosiewicz, Mateusz Wieteska i Szymon Żurkowski w Grodzisku Wlkp. szykują się z kolei do piątkowego starcia „młodzieżówki” z Finlandią.

- Pozostałą część naszej kadry podzieliliśmy na dwie grupy. Ci, którzy do tej pory grali najwięcej, mają treningi indywidualne - mówi trener Marcin Brosz. Oznacza to również nieco więcej czasu na regenerację, a więc m.in. częstsze niż zwykle wizyty na basenie, no i ewentualne podleczenie drobnych dolegliwości boiskowych.

- Ja to osobiście wolałbym grać już w najbliższy weekend - mówił po derbowej potyczce Łukasz Wolsztyński, pytany o zbliżający się okres „bezligowy”. Choć ledwie chwilę wcześniej zszedł z murawy, nie zdradzał oznak wielkiego zmęczenia. O przerwie w starciach o punkty mówił więc w kategoriach... wykorzystania jej do konkretnej pracy na murawie. - Przyda się na spokojne „podszlifowanie” paru elementów - zauważał.

Wolsztyński jest w grupie piłkarzy mających zindywidualizowany tryb zajęć. Reszta trenuje z kolei z dużymi obciążeniami. - W tym tygodniu główny akcent na treningach kładziemy na tych zawodników, którzy minut na murawie w meczach mistrzowskich mieli mniej - wyjaśnia szkoleniowiec. - Oni potrzebują gier, rytmu meczowego - dodaje. W związku z tym w sobotę bardzo silna grupa „górników” pojedzie na III-ligowy mecz rezerw zabrzańskich do Polkowic.

Pierwotnie w Zabrzu prowadzono rozmowy w sprawie zorganizowania sparingu z Karpatami Lwów (11. obecnie zespół ekstraklasy ukraińskiej). Ostatecznie zrezygnowano z tego pomysłu, a Górnik - bez kadrowiczów i piłkarzy oddelegowanych na bój w Polkowicach - zagra w sobotę (godz. 15.00) w charytatywnym meczu w podgliwickich Sierakowicach z tamtejszym Startem, na co dzień grającym w zabrzańskiej klasie B.

Komentarze (5)

Napisz komentarz
No photo
No photo~HUżytkownik anonimowy
~H :
No photo~HUżytkownik anonimowy
Do baran co cie Tak boli baranie
5 paź 12:17 | ocena:100%
Liczba głosów:13
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG :
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
Czysty Baran (co nie oznacza że umyty) z patologicznego Choszofa :)))
5 paź 16:56 | ocena:88%
Liczba głosów:8
88%
13%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~RteUżytkownik anonimowy
~Rte
No photo~RteUżytkownik anonimowy
do ~Baran:
No photo~BaranUżytkownik anonimowy
5 paź 12:11 użytkownik ~Baran napisał
Comment removed due to violation of forum rules.
Obróć sobie tabelę I ligi do góry nogami to zobaczysz Ruch tam gdzie Górnik jest w ekstraklasie.
A potem konicznie się umyj to się wyróżnusz na tle kolegów po szalu...
7 paź 23:59 | ocena:100%
Liczba głosów:3
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii