Stać ich na mistrzostwo Polski!

Zabrzanie z przytupem wrócili na piłkarskie salony. - Gdyby mi ktoś przed sezonem powiedział, że Górnik na koniec roku będzie na trzecim miejscu, to nie uwierzyłbym – mówi Hubert Kostka, jedna z legend klubu z Zabrza.

Igor Angulo
 fot. Michał Chwieduk  /  źródło: 400mm

Byłego świetnego bramkarza, który z Górnikiem mistrzostwo Polski wywalczył aż osiem razy, a później równie wybitnego szkoleniowca, poprosiliśmy o ocenę pierwszej części sezonu w wykonaniu Górnika.

 

Skrzywdził ich sędzia
- Wszystko jedno z jakiego pułapu się patrzy, to całokształt trzeba ocenić bardzo dobrze. Przed rozgrywkami, po tym, jak zespół rzutem na taśmę wywalczył awans, trudno było oczekiwać, że będzie aż tak dobrze. Tymczasem przez wiele kolejek drużyna prowadziła i jest obecnie na trzecim miejscu. Zresztą gdyby nie decyzje jednego i tego samego sędziego, to teraz „górnicy" mieliby o trzy punkty więcej i byliby na pierwszym miejscu w tabeli ekstraklasy - zaznacza Hubert Kostka.
Były zawodnik i trener Górnika ma na myśli Pawła Raczkowskiego. Arbiter z Warszawy skrzywdził zabrzan w meczach 2. i 6. kolejki. Były to spotkania z Jagiellonią Białystok (1:2) i Cracovią (3:3). W dwóch prowadzonych przez siebie meczach podyktował przeciwko jedenastce Brosza cztery rzuty karne, pokazał trzy czerwone i 13 żółtych kartek...

 

Zadanie przed Broszem
Zabrzanom nie wyszła końcówka pierwszej części rozgrywek, ale Hubert Kostka bardzo pozytywnie ocenia wyniki Górnika. - Wystarczy tylko spojrzeć na frekwencję na trybunach. To dowód na to, że ludzie chcą oglądać tą drużynę. Gdyby na stadion mogło wejść 30 tysięcy kibiców, to tyle z pewnością fanów byłoby na trybunach - podkreśla.
Były świetny szkoleniowiec, który mistrzostwo Polski zdobywał zarówno jako trener Szombierek Bytom i Górnika mówi. - Abstrahując od przegranego meczu z Cracovią, to uważam, że zabrzanie grają w tej chwili najlepszą piłkę w lidze. Teraz zadaniem trenera Brosza będzie przekonanie zawodników do tego, żeby walczyć o ten tytuł. Ten zespół na pewno na to stać, a czy się uda, to już inna sprawa - mówi Hubert Kostka.

 

Komentarze (6)

Napisz komentarz
No photo
No photo~KolanijoUżytkownik anonimowy
~Kolanijo :
No photo~KolanijoUżytkownik anonimowy
A co bedzie jak Gornikowi braknie "na Majstra" tych ukradzionych punktow przez raczkowskiego, czy pzpn je zwroci ?
proponuje wyslac go i pzpn na orbite ksiezyca, jak najdalej od Ziemi .
22 gru 17 21:45 | ocena:83%
Liczba głosów:6
83%
17%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~FANUżytkownik anonimowy
~FAN :
No photo~FANUżytkownik anonimowy
Zdecydowanie brakło im pary na koniec.....przyszły rok...my dalej w extraklapie...a Ruch gdzie będzie po 15 stycznia 2018 roku??....hahaha
20 gru 17 14:31 | ocena:73%
Liczba głosów:15
73%
27%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~ŻabolUżytkownik anonimowy
~Żabol
No photo~ŻabolUżytkownik anonimowy
do ~Sebo(L) :
No photo~Sebo(L) Użytkownik anonimowy
20 gru 17 11:34 użytkownik ~Sebo(L) napisał
Comment removed due to violation of forum rules.
Eeee legionista, tylko Górnik Zabrze mistrzem Polski.
20 gru 17 12:26 | ocena:67%
Liczba głosów:21
67%
33%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii