Arena Górnika w Zabrzu za mała!

Podczas przedsezonowej prezentacji drużyny Górnika Zabrze sporo mówiło się o... rozbudowie stadionu przy Roosevalta.

Wczoraj na Arenie Zabrze najpierw otwarto sklep kibica, który znajduje się w pasażu stadionu. Był on długo oblegany, bo także w nim prowadzono sprzedaż biletów na sobotni mecz z Legią. Szybko sprzedano wszystkie wejściówki na inauguracyjne spotkanie z mistrzami Polski. Starcie ze stołeczną drużyną zobaczy 22708 widzów. O godzinie 17 na promenadzie stadionu odbyła się prezentacja drużyny. Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik stwierdziła, że stadion jest za mały: - Zabieramy się do roboty, aby na Arenie mieściło się jeszcze więcej kibiców – mówiła pani prezydent, która wcześniej otrzymała kwiaty od prezesa Górnika Bartosza Sarnowskiego. Czwarta trybuna miałaby powstać w miejscu, gdzie stoi stary budynek, pozostałość dawnego zabrzańskiego obiektu. Na razie jednak konkretów dotyczących budowy brakuje.

Wczoraj kibicom, których pojawiło się około 1500, zaprezentowała się trójka nowych graczy: Michał Koj, Damian Kądzior, Mateusz Wieteska. Najwięcej braw zebrał pierwszy z nich. Wychowanek drużyn młodzieżowych Górnika ostatnie sezony spędził w Ruchu Chorzów. Kibice przywitali go, skandując: Witaj w domu!

Fot. Michał Chwieduk / źródło: Pressfocus

 

- Dobrze wraca się do najlepszych kibiców w Polsce – zaznaczał Michał Koj. Bramkarz Tomasz Loska w śląskiej gwarze przekonywał, że drużyna jest bojowo nastawiona i Legia powinna się ich obawiać. Zadowolony opuszczał stadion siedmioletni maluch, który wyprowadzał piłkarzy na prezentację. Zawodnik Akademii Górnika Zabrze obchodził wczoraj urodziny. 1500 kibiców zaśpiewało mu "Sto lat"! Na prezentacji zabrakło Ołeksandra Szeweluchina, który wciąż nie ma jeszcze nowej umowy z klubem.

 

Komentarze (21)

Napisz komentarz
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG :
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
“W kasach już biletów brak”

W kasach już biletów brak, cały stadion pęka w szwach, sędzia już rozpoczął mecz, Górnik strzela – bramka jest, w górę serca Górnik wygra mecz do zera, Górnik żegna dziś frajera, Górnik wygra mecz do zera.

“Górnik Zabrze ole!”

Górnik Zabrze ole! Górnik Zabrze ole! Górnik Zabrze Aejaooo. Lolololo, lolololo, Górnik Zabrze ole! Górnik Zabrze ole! Górnik Zabrze Aejaooo.
12 lip 17 18:37 | ocena:100%
Liczba głosów:6
100%
0%
| odpowiedzi: 2
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~BombkaUżytkownik anonimowy
~Bombka :
No photo~BombkaUżytkownik anonimowy
Oprócz legii i sporadycznie Lecha tylko GÓRNIK potrafi zapełnić trybuny obojętnie w jakiej lidze i szacun proszę
12 lip 17 19:06 | ocena:100%
Liczba głosów:6
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~gliwiczaninUżytkownik anonimowy
~gliwiczanin :
No photo~gliwiczaninUżytkownik anonimowy
Frustracja chorzowskich Małopolan i Ukraińców z Piasta BEZCENNA. 4 trybuna potrzebna od wczoraj pani prezydent.
12 lip 17 15:59 | ocena:100%
Liczba głosów:6
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii