Gierczak na ławce Górnika

Po kilku latach przerwy Piotr Gierczak znowu w pierwszym zespole 14-krotnego mistrza Polski. Tym razem w innej roli, nie piłkarza, który strzela czy celnie podaje, ale jako trener.

Pilka nozna. Ekstraklasa. Piast Gliwice - Gornik Zabrze. 03.03.2018
 /  fot. Michał Chwieduk  /  źródło: 400mm

Kto z kibiców Górnika nie pamięta Piotra Gierczaka? Jako zawodnik reprezentował barwy zabrzańskiej jedenastki przez kilkanaście lat. Ten były zawodnik Gwarka Zabrze debiutował przy Roosevelta jesienią 1997 roku. W Zabrzu, z kilkuletnią przerwą na występy w takich klubach, jak Szczakowianka, GKS Bełchatów, grecki Diagoras, Odra Wodzisław czy Ruch Radzionków, występował do 2011 roku. W barwach Górnika zaliczył w ekstraklasie ponad 200 ligowych występów, w których zdobył 42 bramki. Był jednym z tych, którzy przez lata decydowali o obliczu zespołu.

 

Zaproszenie od kolegi z boiska

Po zawieszeniu piłkarskich butów na kołku zajął się trenerką. Ma skończony kurs szkoleniowy UEFA „A”. W Rudzie Śląskiej prowadzi swoją szkółkę piłkarską o nazwie Bielik, do tego w Górniku prowadzi zespół z rocznika 2005.
W sobotę, podczas derbowego spotkania Piasta z Górnikiem, dość niespodziewanie znalazł się na ławce zabrzan. Tak zdecydował trener Marcin Brosz, który występował razem z popularnym „Gierkiem” w jednym zespole w latach 1998-2000. – Na pewno fajnie było znaleźć się, po kilku latach przerwy, ponownie w ekstraklasie. Nie jest jednak tak, że już jestem w sztabie szkoleniowym Górnika. Dalej się uczę i dla mnie to bardzo dobre doświadczenie – podkreśla Gierczak.
Były zawodnik zabrzan myśli o tym, żeby w przyszłości skończyć kurs UEFA Pro, który pozwoli mu pracować z ligowymi zespołami. – Do tego jednak daleka droga. Na taki kurs nie jest się przecież łatwo dostać – mówi.
Czy jutro ponownie usiądzie na ławce szkoleniowiec Górnika w ligowym meczu przeciwko Zagłębiu Lubin? – Nie wiem jeszcze. Nie mnie o tym decydować – mówi krótko.

 

Praca z młodzieżą

Na brak zajęć były ligowiec nie narzeka. Od prawie roku odpowiada za drużynę z rocznika 2005 w Górniku. Do tego, jak wspominaliśmy, prowadzi swoją szkółkę Bielik. – Zimą trenujemy w hali w Bielszowicach, latem wynajmujemy boisko w Kończycach. Często jest tak, że zajęcia treningowe mam dwa razy dziennie – mówi z uśmiechem. Młodzi piłkarze powinni się cieszyć, że mają takiego szkoleniowca. Znakiem rozpoznawczym Piotra Gierczaka była bowiem bardzo dobra technika. Na boisku wiedział, co zrobić z piłką. Teraz swoją wiedzę stara się przekazać najmłodszym.

 

Komentarze (5)

Napisz komentarz
No photo
No photo~FANUżytkownik anonimowy
~FAN :
No photo~FANUżytkownik anonimowy
A kto na zdjęciu śpi po prawej od p. Gierczaka???
8 mar 14:12 | ocena:67%
Liczba głosów:3
67%
33%
| odpowiedzi: 2
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~...Użytkownik anonimowy
~...
No photo~...Użytkownik anonimowy
do ~olo:
No photo~oloUżytkownik anonimowy
8 mar 15:30 użytkownik ~olo napisał
Czy to ten sam, co kiedyś brutalnie złamał nogę piłkarzowi Ruchu?
nie piłḱarzowi, tylko molkowi.
8 mar 15:43 | ocena:75%
Liczba głosów:4
25%
75%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~FANUżytkownik anonimowy
~FAN
No photo~FANUżytkownik anonimowy
do ~adihc23:
No photo~adihc23Użytkownik anonimowy
8 mar 14:57 użytkownik ~adihc23 napisał
Wojciech Hajda
Dzięki....
8 mar 15:49 | ocena:100%
Liczba głosów:2
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii