Klub z ekstraklasy złożył ofertę za Żurkowskiego!

Kapitanowi młodzieżowej reprezentacji Polski przygląda się wiele zagranicznych klubów. Tymczasem ofertę jego kupna Górnikowi Zabrze niespodziewanie złożyła Wisła Kraków!

Pilka nozna. Ekstraklasa. Wisla Krakow - Gornik Zabrze. 03.12.2017
 fot. Michał Stawowiak  /  źródło: 400mm

Bez dwóch zdań można powiedzieć i napisać, że jesień należała do [Szymona Żurkowskiego]. 20-latek zadziwił wszystkich. Jeszcze rok temu grał w trzecioligowych rezerwach Górnika, wiosną zaliczył kilka pierwszoligowych spotkań. Akurat jego wejście do podstawowego składu zespołu prowadzonego przez Marcina Brosza wiązało się ze świetna serią sześciu kolejnych wygranych, która dała upragniony awans do ekstraklasy.

 

Porównania do Bońka
W niej Żurkowski poczynał sobie bez jakichkolwiek kompleksów. Z przytupem wszedł na ekstraklasowe boiska, gdzie szybko zdobył uznanie kibiców, ekspertów, działaczy czy boiskowych rywali.

 

„Dla mnie odkrycia jesieni to: 1. Żurkowski, 2. Gumny” – napisał kilka dni temu na Twitterze Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. Wielu już porównuje Żurkowskiego do byłego świetnego reprezentanta Polski. Żurkowski, jak Boniek nie ma względu na rywala, w każdym meczu „szarpie” i walczy za dwóch, jest widoczny z przodu i z tyłu, a jego średnie przebieg w meczach ligowych oscylował w granicach 13 kilometrów, a to tyle, ile biegają piłkarze w Champions League czy lidze angielskiej.

 

Duże pieniądze na stół
Nic dziwnego, że o Żurkowskim zrobiło się głośno. Grał przecież świetnie nie tylko w ekstraklasie, ale też w młodzieżowej reprezentacji Polski prowadzonej przez Czesława Michniewicza. W kluczowym spotkaniu eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Europy - listopadowym z Danią w Gdyni (3:1) - założył opaskę kapitana i strzelił ważnego gola. Obserwują go skauci z klubów z całej Europy. Mówi się o zainteresowaniu belgijskiego Club Brugge czy Slavii Praga. Wszystko nie wybiega jednak poza ustne rozmowy czy spekulacje. Padają różne kwoty, najczęściej oscylujące w granicach 2 mln euro.

 

Tymczasem do klubu z Zabrza nieoczekiwanie trafiła oferta za Żurkowskiego ze strony… Wisły Kraków. „Biała Gwiazda” zainteresowana jest pozyskaniem młodzieżowego reprezentanta Polski. Jesienią wystąpił w 23 spotkaniach w lidze i w Pucharze Polski, w których zdobył w sumie 3 bramki.

 

Oferta Wisły nie jest jednaka satysfakcjonująca dla 14-krotnego mistrza Polski, który zresztą zimą nie chce się osłabiać. Mówił o tym w „Sporcie” kilka dni temu prezes Górnika Bartosz Sarnowski. Pytany przez nas, czy uda się utrzymać obecną kadrę, odpowiedział: - Nie mogę mieć stuprocentowej pewności. Na pewno, jeśli byłby jakieś uszczuplenia, to nie będą one duże – podkreśla sternik klubu z Zabrza, mając na myśli głównie Rafała Kurzawę, który nie kwapi się z przedłużeniem wygasającego z końcem czerwca kontraktu.

 

Nie myśli o odejściu
Żurkowski ma popisaną umowę z Górnikiem do połowy 2020 roku. Dla polskich klubów, a także dla niektórych zagranicznych, jest już po prostu za drogi. Zresztą, sam piłkarz nie myśli na razie o odejściu, a skupia się na żmudnej pracy w klubie. - Dla mnie najważniejszą sprawą jest to, żeby - jak wpaja mi trener - dalej się rozwijać i grać. Nie osiadać na laurach, zadowalać się tym co jest, słuchać byle kogo, a koncentrować się wyłącznie na pracy, grze i skupiać na swoim rozwoju. Trener wie, co jest dla mnie dobre i tego się trzymam – podkreśla Żurkowski.

 

O co zamierza powalczyć wiosną? – Każdy, kto w tej lidze gra, walczy o najwyższe cele. My jesteśmy młodym zespołem, chcemy się rozwijać i poprawiać swoje błędy – zaznacza młody pomocnik Górnika.

 

Komentarze (8)

Napisz komentarz
No photo
No photo~rmvUżytkownik anonimowy
~rmv :
No photo~rmvUżytkownik anonimowy
2 miliony e? jak dla mnie to lekko 4. koleś poukładany 20 latek.rozwojowy. górnik go nie puści tak łatwo.zobaczymy
27 gru 17 13:00 | ocena:83%
Liczba głosów:23
83%
17%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~miroUżytkownik anonimowy
~miro :
No photo~miroUżytkownik anonimowy
Przecież wisła skupuje emerytów to Żurek może tam przyjdzie ale za jakieś 15 lat hehehe
27 gru 17 10:38 | ocena:77%
Liczba głosów:26
77%
23%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~ediUżytkownik anonimowy
~edi :
No photo~ediUżytkownik anonimowy
SF :) ZOMO nie stać na urzymanie Hiszpana a chcą Żurkowskiego za 4-6 milionów Euro ?
28 gru 17 19:59 | ocena:90%
Liczba głosów:10
90%
10%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii