Oceniamy Górnika Zabrze: Szymon pracuś

Dwie siódemki, sporo szóstek i... czwórka świeżo upieczonego kadrowicza. To nasze noty dla derbowych zwycięzców.

Gornik Zabrze - Piast Gliwice
 /  fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

Tomasz LOSKA (90 min) - 6
Ocena bardziej wynikająca ze średniej całej drużyny, niż za zasługi w tym meczu. Pracy miał bardzo niewiele, ale jeśli coś leciało w jego kierunku, wyjaśniał bez problemów. Drugi raz „na zero z tyłu” w tym sezonie.

Adam WOLNIEWICZ (90 min) - 6
Miał bodaj najtrudniejsze zadanie spośród wszystkich zabrzańskich defensorów. Joel Valencia raz czy dwa „zakręcił mu w głowie”. Z czasem jednak ustawiał się coraz lepiej, niemal odcinając Ekwadorczyka od podań, więc ten w pewnym momencie... zaczął szukać miejsca dla siebie w innych sektorach. Solidny występ po dłuższej nieobecności w pierwszej jedenastce.

Mateusz WIETESKA (90 min) - 7
Bardzo pewny w swych interwencjach; żadna z gliwickich piłek w jego strefie defensywy nie dotarła do adresata. Doskonale czytał zamiary ofensywnych zawodników rywala. I znacznie od swego partnera na środku obrony spokojniejszy w wyprowadzaniu piłki sprzed własnej „szesnastki”.

Dani SUAREZ (90 min) - 5
Dużo bardziej „elektryczny” w swych interwencjach - przynajmniej w pierwszych 30 minutach. Parę niecelnych podań, pomyłek przy wyjściu z piłką. Potem jednak na dobre - wespół z Wieteską - „zaryglował” dostęp do bramki.

Michał KOJ (90 min) - 6
Solidny występ w defensywie, choć miał przeciw sobie gliwicką zagadkę, bo Aleksander Jagiełło wiele się w tym sezonie nie nagrał. Pewnie długo żałować będzie, że - nim głową trafił do siatki - piłka zagrywana przez Kurzawę przekroczyła linię końcową.

Damian KĄDZIOR (69 min) - 4
W notesy reporterskie wpisał się dopiero w... 56 minucie, oddając pierwszy w tym meczu celny strzał. I to był jedyny taki moment, w którym zwrócił na siebie uwagę. Pewnie gdyby Adam Nawałka powołania miał rozdawać na podstawie tego jednego meczu, dwa razy by się zastanowił. Usprawiedliwia go nieco fakt, że borykał się w minionych dniach z urazem barku.

Szymon MATUSZEK (90 min) - 6
Kapitan nigdy nie schodzi poniżej pewnego poziomu. Mnóstwo odebranych piłek w środku pola i druga linia gliwiczan wyłączona z kreacji - w dużej mierze to jego zasługa.

Szymon ŻURKOWSKI (90 min) - 7
Ileż ten chłopak może biegać?! Czyścił środek pola, biegał za... skrzydłowymi Piasta pod własną bramkę, a pod bramkę rywali - przy każdej kontrze. No i jeszcze te dwie indywidualne akcja w doliczonym czasie gry. Strzał, który kończył pierwszą z nich, Rusov obronił. Drugą gliwiczanie zatrzymali faulem w „szesnastce”.... Kogut jak najbardziej zasłużony!

Rafał KURZAWA (90 min) - 6
W pierwszej połowie szukający swego miejsca na boisku (zamiana stron z Kądziorem) i... dyspozycji z poprzednich meczów. W II połowie to on jednak „szarpnął” kolegami paroma podaniami „na nosek”.

Łukasz WOLSZTYŃSKI (84 min) - 5
Zdecydowanie nie jego mecz. Parę razy zabrakło „kleju” w nogach, w innych wypadkach - zimnej krwi, by celnie dograć lepiej ustawionym partnerom.

Igor ANGULO (90 min) - 6
Czegóż więcej wymagać od napastnika, jeśli nie rozstrzygania w pojedynkę meczów? Zwłaszcza takich, gdy koledzy „mają pod górkę”. W końcówce wziął sprawy w swoje ręce: dał pretekst do podyktowania „jedenastki”, a potem ją wykorzystał.

Erik GRENDEL (21 min) - 4
Tylko fakt, że grał krótko, uzasadnia niespecjalnie eksponowaną notę. Generalnie zmianę dał dobrą, zgłaszając aspiracje do walki o miejsce w jedenastce, w której nie widziano go dawno...

Marcin URYNOWICZ (6 min) - niesklas.
Trudno rywalizować o miejsce w składzie, kiedy za konkurenta ma się lidera klasyfikacji strzelców. Na razie „zbiera minuty” i doświadczenia ekstraklasowe.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~kristoforoUżytkownik anonimowy
~kristoforo :
No photo~kristoforoUżytkownik anonimowy
Żurkowski był niesamowity ... Skąd ten chłopak ma tyle siły ?!? Końskie zdrowie , naprawdę miło się patrzy na tego chłopaka ... Dodatkowo po meczu , jak już wszyscy poschodzili z boiska , ten dalej z uśmiechem na twarzy przybijał piątki z kibicami i pozował do zdjęć z dzieciakami ;-) Wielki szacun , tak trzymaj Szymon , trzymam kciuki za Ciebie ...
2 paź 17 12:28 | ocena:100%
Liczba głosów:13
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Mesko TSPUżytkownik anonimowy
~Mesko TSP
No photo~Mesko TSPUżytkownik anonimowy
do ~HAnyseKSG:
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
2 paź 17 11:36 użytkownik ~HAnyseKSG napisał
Żurkowski w tym meczu był co najmniej na 9-kę
Nie na 10 bo gola nie strzelił ale był najlepszym zawodnikiem najlepszej drużyny w kraju :)))
Można Wam pozazdrościć posiadania w drużynie takiego walecznego i ambitnego piłkarza. Czeka go wielka kariera jeśli będzie się nadal tak rozwijał. Moim zdaniem już teraz zasługuje na powołanie do reprezentacji Polski.
2 paź 17 21:05 | ocena:100%
Liczba głosów:6
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG :
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
Żurkowski w tym meczu był co najmniej na 9-kę
Nie na 10 bo gola nie strzelił ale był najlepszym zawodnikiem najlepszej drużyny w kraju :)))
2 paź 17 11:36 | ocena:93%
Liczba głosów:14
93%
7%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii