Niepewna przyszłość Kurzawy

Górnik bez Rafała Kurzawy? To możliwe. Pomocnik nie przedłużył, wygasającego z końcem czerwca, kontraktu z klubem z Zabrza.

Górnik Kurzawa
 /  fot. Michał Chwieduk  /  źródło: 400mm

W zimowym okienku transferowym, które właśnie co zostało otwarte, 24-letni zawodnik może się związać kontraktem z innym pracodawcą. Wszystko przez to, że nie przedłużył umowy z zabrzańskim klubem. Mówił o tym ostatnio „Sportowi" prezes Górnika, Bartosz Sarnowski. Zapytany o to, czy zabrzanie zimą mogą zostać osłabieni, powiedział: - Nie mogę mieć stuprocentowej pewności. Na pewno, jeśli byłby jakieś uszczuplenia, to nie będą one duże. Wszyscy wiedzą, że rozmawiamy o jednym zawodniku, który nie wiadomo czy przedłuży z nami kontrakt. Chodzi oczywiście o Rafał Kurzawę.

 

Rewelacyjny sezon
Jesienią Górnik przedłużył umowy z kluczowymi dla siebie piłkarzami, którym w najbliższym czasie one się kończyły. Najpierw dwuletni kontrakt prolongował z klubem Zabrza najskuteczniejszy piłkarz ekstraklasy, Igor Angulo. Doświadczony napastnik w październiku o dwa lata przedłużył poprzedni, wygasający z końcem czerwca. W grudniu zabrzanie podpisali kolejne umowy. Kontrakty przedłużyli bramkarz Tomasz Loska i kapitan zespołu Szymon Matuszek oraz Adam Wolniewicz, który jesienią był podstawowym zawodnikiem zespołu prowadzonego przez Marcina Brosza.
Nie udało się tylko z Rafałem Kurzawą, który miał rewelacyjną jesień. Pod względem asyst nikt w lidze pomocnika Górnika nie przebija. Ma ich na koncie 12. Tyle samo, co na koniec zeszłorocznych rozgrywek miał Vadis Odjidja-Ofoe , a o jedną mniej niż najlepszy pod tym względem Konstantin Vassiljev. Dzięki świetnej grze na ligowych boiskach piłkarz trafił nawet do kadry prowadzonej przez Adama Nawałkę i zadebiutował w listopadowym meczu z Meksykiem w Gdańsku w listopadzie.

 

Do lata w Górniku
Co dalej z jego przyszłością? Unikający mediów zawodnik otrzymał właśnie z klubu drugą oficjalną propozycję przedłużenia kontraktu. Z nieoficjalnych informacji dowiedzieliśmy się, że jest bardzo dobra finansowo. Co innego jego oferta, a co innego realia. Piłkarz zastanawia się nad wszystkim, bo ma w zanadrzu inne rozwiązania, a chodzi też o możliwość zagranicznego wyjazdu. Wszystko rozstrzygnie się w najbliższym czasie.
– Moim zdaniem piłkarz zostanie do lata w Zabrzu, a decyzję co do swojej przyszłości podejmie po zakończeniu sezonu – mówi anonimowo osoba z piłkarskiego środowiska, która jest blisko Kurzawy. Piłkarz gra w Górniku od 2010 roku, z przerwą na wypożyczenie i występy w Energetyku ROW Rybnik.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~CowboyUżytkownik anonimowy
~Cowboy :
No photo~CowboyUżytkownik anonimowy
Umarł król niech żyje król. Nie raz płakałam po jakimś zawodniku. Zaraz urodzi się nowy.
2 sty 17:59 | ocena:93%
Liczba głosów:15
93%
7%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~pawproUżytkownik anonimowy
~pawpro :
No photo~pawproUżytkownik anonimowy
Jeśli ktoś poda 11 razy w ciągu 21 spotkań ,a zarazem w całej karierze niczym się nie wybił to rzeczywiscie super gwiazda .Życze powodzenia na zachodzie . Żeby to nie była ławka rezerowych,ale teraz tylko kasa się liczy niż granie i osiąganie sukcesów.
2 sty 11:17 | ocena:50%
Liczba głosów:20
50%
50%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~pawproUżytkownik anonimowy
~pawpro :
No photo~pawproUżytkownik anonimowy
Niech jadzie trochę zarobić ,mają prawo nie można im zabronić. Pózniej synów marnotrawnych bedzie trzeba znów przyjąć.
2 sty 11:31 | ocena:52%
Liczba głosów:23
52%
48%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii