Na tropie zwykłej głupoty

Po raz kolejny w tym sezonie na Arenie Zabrze na mecz ligowy Górnika stawił się komplet widzów. Po raz pierwszy jednak spora część obserwatorów opuszczała trybuny mocno zniesmaczona.

Pilka nozna. Ekstraklasa. Gornik Zabrze - Piast Gliwice. 01.10.2017
 /  fot. Michał Chwieduk  /  źródło: newspix.pl

Wszystko za sprawą steku wyzwisk i wulgaryzmów - z obu stron oczywiście - mieszających się z normalnym dopingiem. Skandalem ocierającym się o zagrożenie życia i zdrowia okazały się race, wrzucane przez przyjezdnych - poprzez „bufor” - w sektor fanów Górnika za jedną z bramek. - Zespół do zwalczania przestępczości stadionowej prowadzi w tej chwili identyfikację sprawców tych zachowań - mówi sierżant sztabowa Agnieszka Żyłka, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu. Policjanci przeglądają monitoring stadionowy, a także własne materiały filmowe, nakręcone podczas meczu. Czynności te dotyczą zarówno grupy gliwickiej, jak i sektorów zajmowanych przez Torcidę. Tu bowiem również użyto rac. - Jeszcze przed meczem zatrzymany zaś został 21-letni mieszkaniec Gliwic, próbujący wnieść na obiekt materiały pirotechniczne - dodaje pani rzecznik. I zaznacza, że już przy opuszczaniu przez fanów gości obiektu przy Roosevelta, wyrwane zostało przez nich jedno przęsło bramy stadionowej. Gospodarze stadionu dokonali też szybkiego remanentu samych trybun. Wykazał 30 krzesełek wyrwanych i 1 spalone...

 

Komentarze (14)

Napisz komentarz
No photo
No photo~gliwiczaninUżytkownik anonimowy
~gliwiczanin :
No photo~gliwiczaninUżytkownik anonimowy
Jak przyjechała wieś to niestety ale trzeba było się z tym liczyć. Była Legia,Wisła, Śląsk czyli czołowe ekipy które odpaliły race ale nikt z nich nie rzucał rac w sektory rodzinne a takowymi są te za bramką. Niestety wsioki z Szobiszowic pokazały patologię w której mogą się wyróżnić bo nie potrafią się wyróżnić w kibicowsko czy nawet kibolsko. Nie potrafili wykupić prawie 1200 wejściówek a był to mecz na stadionie oddalonym o kilka kilometrów od Szobiszowic. Z wulgaryzmami to autor przesadził bo stadion to faktycznie nie teatr i wulgara jest jakimś tam folklorem który krzywdy nie robi.
4 paź 17 13:45 | ocena:100%
Liczba głosów:10
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~gliwiczaninUżytkownik anonimowy
~gliwiczanin :
No photo~gliwiczaninUżytkownik anonimowy
Biedny Piast będzie musiał pokryć 30-50 tys za szkody bo Kurczaki są za biedne i jest ich mało aby potrafili taką zrzutę przeprowadzić jak wszystkie KIBICOWSKIE EKIPY w Polsce które coś tam zniszczą. TORCIDA od razu zapłaciła za szkody w Niecieczy i było po sprawie.
4 paź 17 13:47 | ocena:82%
Liczba głosów:11
82%
18%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~FANUżytkownik anonimowy
~FAN :
No photo~FANUżytkownik anonimowy
nie wpuścić na kolejny mecz, wysłać rachunek za poniesione straty...a kogo zresztą obchodzi jakiś tam Piast Gliwice....widać ilu ich tam chodzi na mecze....
3 paź 17 10:38 | ocena:91%
Liczba głosów:22
91%
9%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii