Brosz konsekwentnie stawia na nastolatków

Kontuzje środkowych pomocników Szymona Żurkowskiego oraz Macieja Ambrosiewicza sprawiły, że trener Marcin Brosz po raz kolejny w tym sezonie nie bał się zaryzykować i wpuścił na boisko nastolatka, 17-letniego Wojciecha Hajdę.

Gornik Zabrze - Zaglebie Lubin
 fot. Lukasz Sobala  /  źródło: Pressfocus

Urazy dwóch „etatowych”, dodajmy bardzo młodych zawodników, młodzieżowych reprezentantów Polski, sprawiły, że szkoleniowiec Górnika sięgnął po kolejnego młodego zawodnika ze swojej talii. Tym razem padło na urodzonego 23 maja 2000 roku Wojciecha Hajdę (na zdjęciu). Ten były zawodnik Ruchu Radzionków, który później piłkarskiego abecadła uczył się w Gwarku Zabrze, przed wczorajszym spotkaniem, miał na swoim koncie ledwie kilkadziesiąt sekund gry w ekstraklasie w meczu przeciwko Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Zastąpił wtedy na boisku w samej końcówce Igora Angulo. W meczu przeciwko Zagłębiu (2:2) zagrał już od pierwszej minuty i trzeba przyznać, że radził sobie bez kompleksów w starciach z doświadczonymi rywalami.
To piłkarz, którego chwali Marcin Bochynek, który jak mało który szkoleniowiec ma trenerskie oko do wyławiania piłkarskich perełek. Hajda jest kolejnym z nastolatków, których trener Brosz odważnie wprowadza do zespołu. Swoją markę ma już 19-letni Maciej Ambrosiewicz, który debiutował w zespole latem 2016 roku. Kilka tygodni temu szansę debiutu otrzymał 18-letni Adrian Gryszkiewicz. Teraz dochodzi Hajda czy siedzący w piątek na ławce inny 17-latek Bartosz Bartczuk.

 

Komentarze (12)

Napisz komentarz
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
do ~optymista:
No photo~optymistaUżytkownik anonimowy
11 mar 13:59 użytkownik ~optymista napisał
Chłopie,trzeba mierzyć siły na zamiary.Większość komentujących zapomniała już gdzie byliśmy rok temu o tej porze.To co zrobił Brosz z tymi ludźmi dla mnie to było jak mistrzostwo Polski.Dużo bogatsze kluby niż Górnik w ostatnich latach brały w pucharach i
Dokładnie, nie można skreślać trenera i zawodników po kilku słabszych meczach. Trzeba pamiętać co oni zrobili w zeszłym sezonie i w obecnym jesienią, trzeba w nich wierzyć i w to że ten ostatni okres ich słabszej gry szybko minie i niebawem znów będą nas zaskakiwać swoją dobrą grą i wynikami.
Ja bym nawet powiedział tak że....
ta drużyna Marcina Brosza za szybko katapultowała w górę i przez blisko rok nie zwalniała tempa. Większość z kibiców przez ten okres przyzwyczaiło się do ich wyników i zaczęła marzyć o 15 gwiazdce MP, o dublecie, o grze w LM, ect. Przyznam się szczerze że ja też się o tym wszystkim rozmarzyłem ale ja tej wiary nie straciłem i nadal GŁĘBOKO WIERZĘ że to wszystko jest jeszcze do wygrania a przynajmniej jakaś tego część, chociażby sam PP i możliwość pokazania się piłkarskiej Europie w LE. Przypomnijcie sobie szaleńczą końcówkę - 7 ostatnich wygranych kolejek zakończonych awansem. Co, niemożliwe ? NIE ? A kto z was - na 7 kolejek do końca sezonu - po porażce 0-2 w Kluczborku - po odsunięciu 3 podstawowych zawodników z pierwszego składu - przy 9 punktach straty do 2 miejsca dającego awans wierzył w Górnika że ten awans uzyska ? No kto z was ?

FAN...
Ty wiesz jak było i jak tu wpadniesz na stronę to odpowiedz na to pytanie i napisz wszystkim prawdę jak było i kto jeden jedyny wierzył do końca w sukces trenera Brosza i jego młodego zespołu.

ps. Ten ostatni debiutant Wojtek Hajda potencjał, jest całkiem dobry, chłopak ma w sobie potencjał.
To może być nasz nowy "Zupa"-Żurkowski, co o nim myślicie ?
11 mar 15:54 | ocena:86%
Liczba głosów:14
86%
14%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~optymistaUżytkownik anonimowy
~optymista
No photo~optymistaUżytkownik anonimowy
do ~czajnik14:
No photo~czajnik14Użytkownik anonimowy
11 mar 09:59 użytkownik ~czajnik14 napisał
Tu nie chodzi o konsekwentne stawianie na młodzież w Górniku nie ma kto grać zarząd zaprzepaścił okres transferowy ,trwoniąc przez to cel sportowy jak i frekwencyjny smutne ale prawdziwe .
Chłopie,trzeba mierzyć siły na zamiary.Większość komentujących zapomniała już gdzie byliśmy rok temu o tej porze.To co zrobił Brosz z tymi ludźmi dla mnie to było jak mistrzostwo Polski.Dużo bogatsze kluby niż Górnik w ostatnich latach brały w pucharach i wszyscy wiemy na jakim etapie i z kim kończyło swoją przygodę.Tylko tak dalej trenerze!!!!Powoli,spokojnie małymi kroczkami do przodu!!!
11 mar 13:59 | ocena:83%
Liczba głosów:12
83%
17%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~SEBUżytkownik anonimowy
~SEB
No photo~SEBUżytkownik anonimowy
do ~Max:
No photo~MaxUżytkownik anonimowy
11 mar 09:01 użytkownik ~Max napisał
Rozumiem, że puchary KSG już sobie odpuścił. Zauważyłem. że na punktech Broszowi już specjalnie nie zależy. Górna ósemka już pewna, więc można poeksperymentować.
Tu nie chodzi o to czy zależy, czy też nie. Mamy słabą ławkę i dlatego to jest konieczne, więc Trener to robi - za co szacunek. Nie stać Nas na sprowadzanie znanych piłkarzy - zresztą to i tak u Nas się nie sprawdza i 2 razy ostatnio doprowadziło do spadku. To jedyna słuszna droga i nadal trzeba nią iść.
11 mar 09:25 | ocena:88%
Liczba głosów:17
88%
12%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii