„Banita” w centrum dowodzenia

„Górników” w sobotę poprowadził z ławki Marek Kasprzyk, drugi trener zabrzan, jako że Marcin Brosz został ukarany jednym meczem dyskwalifikacji po wbiegnięciu na murawę w trakcie wyjazdowego meczu w Puławach, kończącego rozgrywki w Nice I lidze.

Pilka nozna. Ekstraklasa. Gornik Zabrze - Legia Warszawa. 15.07.2017
 fot. Michał Chwieduk  /  źródło: newspix.pl

- Nie znacie jeszcze wszystkich miejsc na Górniku! - tak odpowiedział dziennikarzom niezwykle szczęśliwy „banita”, pytany o miejsce, które zajmował w trakcie spotkania. Okazało się, że szkoleniowiec Górnika zasiadł w sky-boksie - przeszklonym centrum dowodzenia i monitoringu, skąd miał świetną widoczność.

 

Tymczasem cały splendor po sensacyjnym zwycięstwie zabrzan spadł na Kasprzyka, który po spotkaniu był mocno stremowany, odpowiadają na pytania dziennikarzy. W krótkiej rozmowie ze „Sportem” podkreślił niezwykle ważną rolę młodych pomocników, Macieja Ambrosiewicza i Szymona Żurkowskiego. Obaj świetnie wykonali czarną robotę w środku pola, blokując akcje ofensywne rywali. Mieli poza tym mnóstwo odbiorów, a zwieńczeniem bardzo dobrej gry Żurkowskiego była jego przytomna asysta przy bramce na 3:0. Największe obawy dotyczyły właśnie tej dwójki graczy, w konfrontacji z linią środkową Legii mogli się spalić psychicznie, ale nie takiego nie miało miejsca. Zabrzańska młodzież (a trzeba pamiętać jeszcze o Tomaszu Losce i Łukaszu Wolsztyńskim) jeszcze raz stanęła na wysokości zdania... - Legia jest mistrzem Polski, ale to tacy sami ludzie, jak inni. Nie było żadnego strachu z naszej strony! - pewnym głosem po końcowym gwizdku przypominał swe przedmeczowe prognozy Tomasz Loska, który w kilku sytuacjach spisał się wyśmienicie.

Komentarze (5)

Napisz komentarz
No photo
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
~Janek :
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
By to była liga na jakimś poziomie to by była wygrana a tak...
17 lip 17 09:39 | ocena:100%
Liczba głosów:3
0%
100%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~FANUżytkownik anonimowy
~FAN :
No photo~FANUżytkownik anonimowy
Ależ ta wygrana smakuje...brawooooo
17 lip 17 08:43 | ocena:80%
Liczba głosów:5
80%
20%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~pabloUżytkownik anonimowy
~pablo :
No photo~pabloUżytkownik anonimowy
Tam trzymać młodzież.
17 lip 17 08:39 | ocena:80%
Liczba głosów:5
80%
20%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii