Łukasz Mazur: Okradani z marzeń

UJPEST - GORNIK
 fot. Dariusz Hermiersz  /  źródło: newspix.pl

Były prezes Górnika Zabrze ma żal o to, że poprzez złe sędziowanie okrada się młodych piłkarzy z radości gry w piłkę.

Krzysztof BROMMER: Wystarczyło kilka kolejek byśmy sporo mówili o kontrowersyjnych decyzjach przeciwko zespołowi z Zabrza. Przypadek?
Łukasz MAZUR: – Ja w przypadki nie wierzę. Jeśli niedawno prezes PZPN Zbigniew Boniek sprawił, że wszczęto śledztwo w sprawie wyników Górnika w I lidze, to może teraz pora, aby szef związku wszczął śledztwo w sprawie meczów prowadzonych przez pana Raczkowskiego. Futbol zna przypadki, że gdzieś w Chinach ktoś obstawiał niespodziewane wydarzenia w końcówkach meczów. Nie wiem może pan Raczkowski ma jakiś uraz do Górnika, albo do Górnego Śląska? Takiemu sędziemu przydałoby się coś w stylu czerwonej kartki i przerwy w prowadzeniu meczów, bo sytuacje z rzutami karnymi w Białymstoku i Krakowie są ewidentne.

Młodzi piłkarze Górnika, którzy na każdym kroku pokazują entuzjazm i radość z gry, po kilku kolejnych kontrowersjach mogą go stracić. Szkoda panu tych młodych chłopaków?
Łukasz MAZUR: – Oczywiście, bo są okradani z marzeń. Jak podkreślają eksperci kilku z naszych zawodników to wręcz nadzieja polskiej piłki. Więc trzeba działać. Trzeba to wypunktować, uderzyć pięścią w stół. Czym ostrzej tym lepiej, tak aby zwrócić uwagę na takie patologie. Bo pan Raczkowski dziś nie uderza tylko w Górnika, on uderza w polską piłkę. Na szczęście zespół Górnika jest zgraną paczką, ze świetną atmosferą i nawet wyrzucenie trenera Brosza i jego asystenta na trybuny, nie powinno zaszkodzić zespołowi w kolejnym meczu.

W poprzednim sezonie na sędziego narzekano i w Chorzowie, i w Gliwicach. Biednemu zawsze wiatr w oczy?
Łukasz MAZUR: – Śląskie kluby powinny się w tej kwestii jednoczyć i się postawić. Nagłośnić sprawę, wysyłać pisma, walczyć o swoje. Nie może być tak, że ktoś nam pluje w twarz, a my mówimy, że pada deszcz. Śląskie kluby muszą wywierać presję tak, jak to robi i robił Michał Probierz. Dyskutował, denerwował się, polemizował i zwracał uwagę. I co? I karma wraca. Teraz to jego drużyna dostaje karne w końcówce meczu.

 

Komentarze (14)

Napisz komentarz
No photo
No photo~ediUżytkownik anonimowy
~edi :
No photo~ediUżytkownik anonimowy
Panie Mazur my nie chcemy lewych karnych dla Górnika bo to jest patologia futbolu. My chcemy tylko albo aż sprawiedliwego sędziowania aby przez takie powielane błędy jak w przypadku sędziego Raczkowskiego ta młoda drużyna nie straciła entuzjazmu. Wiadomo że sędzia też człowiek i pomylić się może ale nie dwa razy przeciwko tej samej drużynie i w taki sam sposób z jednym karnym z kapelusza. Jakby ktoś zobaczył ilość żółtych i czerwonych kartek zawodników Górnika z tych dwóch meczów to by pomyślał że to drużyna rzeźników. A co się tyczy Górnego Śląska to nie mamy ludzi we władzach PZPN ani w poszczególnych komórkach odpowiedzialnych za sędziowanie ba my nie mamy sędziego w ekstraklasie. Dlatego mimo tego że sędziemu Raczkowskiemu nawet media warszawskie i były sędzia Stępniewski wytykają błędy to jego broni pan Przesmycki szef sędziowania w Polsce. Później mamy takie kwiatki jak bramka z meczu Arka - Ruch gdzie wszyscy widzieli tylko nie sędziowie.
23 sie 11:57 | ocena:100%
Liczba głosów:6
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~KolanijoUżytkownik anonimowy
~Kolanijo :
No photo~KolanijoUżytkownik anonimowy
kiedys Slonzoki dostawali nagrody Nobla i zdobywali Mistrzostwa Polski, Gornik z ruchem po 14 Mistrzow Kraju, dzisiaj nie ma zadnych widokow na Nogrode Nobla i na Mistrzostwo Polski. Dzieki takim jak RACZKOWSKI. Podpisuje sie pod artykulem Mazura. A na uklady jest rada, rozwalic je i od nowa z nowymi i nieskorumpowanymi ludzmi zaczac. Kiedys miarka sie przeleje.
22 sie 17:30 | ocena:100%
Liczba głosów:30
100%
0%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~fenomenoUżytkownik anonimowy
~fenomeno :
No photo~fenomenoUżytkownik anonimowy
Na układy nie ma rady Panie Mazur. Koleś, który powinien biegać po TESCO biega bo ekstraklasowych boiskach i wypacza wyniki meczów. Taki kraj, takie czasy Panie Mazur...
22 sie 16:58 | ocena:100%
Liczba głosów:25
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii