Jest kilka rozwiązań na zatrzymanie ataków Korony

Zmiana systemu gry czy wystawienie na środku obrony doświadczonego Ołeksandra Szeweluchina? W Górniku mają się nad czym zastanawiać, przed piątkowym spotkaniem z Koroną u siebie.

Górnik
 /  fot. Michał Chwieduk  /  źródło: FOCUSMEDIA

- Wypada za kartki Dani Suarez, ale pozostali piłkarze są do dyspozycji i już czekamy z niecierpliwością na mecz z Koroną – zaczął wczorajszą konferencję prasową trener Marcin Brosz.
Szkoleniowca Górnika zapytaliśmy, kto na środku defensywy zastąpi Hiszpana, który w tym roku grał przecież we wszystkich ligowych spotkaniach, począwszy od wiosennych meczów pierwszoligowych.
- Mamy parę rozwiązań począwszy od zmiany systemu gry do tego, żeby na środku defensywy zagrał „Szewa", czy Michał Koj. Poza tym są w odwodzie tacy zawodnicy, jak Meik Karwot czy Daniel Wajsak, który regularnie występuje w rezerwach – odpowiedział trener Brosz.


Zaliczył jeden mecz
Wiele wskazuje jednak na to, że w jutrzejszym spotkaniu, obok Mateusza Wieteski, na środku defensywy wystąpi Szeweluchin. Po środowym treningu piłkarz, schodząc do szatni, rozmawiał ze szkoleniowcem. W tym sezonie doświadczony zawodnik wystąpił w zaledwie jednym spotkaniu. W drugiej połowie meczu z Arką Gdynia (1:1) zastąpił na boisku kontuzjowanego Koja i spisał się bez zarzutu.
- Kto zagra w piątek na środku obrony? Każdy czeka na swoją szansę, ale kto wystąpi, to już decyzja trenera. Dani to na pewno dobry piłkarz i dobrze mi się z nim gra, choć częściej wymieniam piłki z Mateuszem Wieteską, który występuje bliżej mnie – mówi prawy obrońca Górnika Adam Wolniewicz.

 

Trzeba się zrehabilitować
W meczu z Koroną zabrzanie liczą na komplet punktów. – Już nie możemy się doczekać tego spotkania, żeby zrehabilitować się za ostatnią porażkę z Zagłębiem. Chcemy zmazać plamę z Lubina. Co do nas, to nie patrzymy na to, na jakiej pozycji jesteśmy, a chcemy grać dobrą i szybką piłkę. Taką, jaka podoba się kibicom, tym bardziej, że w piątek będzie ich na trybunach naszego stadionu ponad 20 tysięcy. Kiedy patrzy się na taką widownie, to chce się trzy razy bardziej grać – podkreśla Wolniewicz.
Kielczanie jeszcze w tym sezonie nie wygrali na wyjeździe, notując 3 remisy, 2 porażki i strzelając w tych grach ledwie jednego gola. – Piłka ma to do siebie, że statystyki są ważne do pewnego stopnia, a potem i tak wszystko weryfikuje życie. Na pewno musimy się przygotować na trudne spotkanie, bo to rywal, który gra do przodu, stwarza sobie sporą ilość sytuacji bramkowych i ma w składzie wielu bardzo ciekawych piłkarzy – uważa Marcin Brosz.

 

Za dużo straconych bramek
Trenera Górnika pytamy, czy starcie z ekipą z Kielc, to dla niego mecz z podtekstami. W Koronie pracował przecież w sezonie 2015/16, zanim został szkoleniowcem Górnika.
- Żyje się tym, co jest teraz. Patrzymy na to, jak było w Lubinie i szykujemy się do spotkania z Koroną. Od czasu kiedy tam byłem, wiele rzeczy się zmieniło. Na pewno jednak zostało to, że jest to drużyna, która gra do przodu. Zbyt krótko byłem tam, żeby zostawić jakieś piętno, ale pewne nawyki czy schematy pozostały – tłumaczy trener Brosz.
W piątkowym meczu „górnicy" będą musieli zwrócić uwagę na grę w defensywie, bo mimo wysokiego miejsca w tabeli, tracą za dużo bramek. Po stronie strat widnieje liczba 17. – Trener podczas analiz tłumaczy, gdzie popełniamy błędy. Na szczęście nadganiamy wszystko w grze ofensywnej. Ja cieszyłem się, że z Piastem zagraliśmy z tyłu na zero. W Lubinie już tak niestety nie było. Musimy wyciągną wnioski z ostatniego ligowego spotkania – podkreśla Adam Wolniewicz.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~KolanijoUżytkownik anonimowy
~Kolanijo :
No photo~KolanijoUżytkownik anonimowy
Defensywa Gornika to niestety sito, w lini pomocy za malo przechwytow pilek, kiedys byl Matysik jeden z najlepszych defenysywnych pomocnikow, kto moze mu teraz dorownac ? Zagrac z Korona wrescie na zero z tylu i wygrac !!!
19 paź 17 19:49 | ocena:57%
Liczba głosów:7
57%
43%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~FANUżytkownik anonimowy
~FAN
No photo~FANUżytkownik anonimowy
do ~D:
No photo~DUżytkownik anonimowy
19 paź 17 14:39 użytkownik ~D napisał
Korona wygra 2:1.
taki był ostatni wynik Ruchu z niejaka Puszcza.....biedni....
19 paź 17 15:59 | ocena:73%
Liczba głosów:11
73%
27%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~DUżytkownik anonimowy
~D :
No photo~DUżytkownik anonimowy
Korona wygra 2:1.
19 paź 17 14:39 | ocena:92%
Liczba głosów:12
8%
92%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii