Apel kibiców do Pani Prezydent

Obiekt przy Roosevelta zaczyna być za mały. Na mecze zespołu Marcina Brosza w ekstraklasie za każdym razem jest komplet widzów!

Gornik Zabrze - Arka Gdynia
 fot. Lukasz Sobala  /  źródło: Pressfocus

Premierowe spotkania z Legią (3:1) oglądało 22708 widzów, bilety wykupiono na kilka dni przed meczem. Arena Zabrze była także wypełniona podczas starcia z Wisłą Kraków (3:2), wejściówek nie było w kasach już dzień przed spotkaniem. Chociaż Arka pod względem marketingowym stoi zdecydowanie niżej od takich firm, jak Legia i Wisła, również wczorajszą konfrontację obserwował komplet widzów. Do niedzieli sprzedano blisko 22 tysiące wejściówek. Reszta została wykupiona w dniu meczu.

 

Obiekt przy Roosevelta zaczyna być za mały, wspominała o tym również niedawno prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. „Czwarta trybuna potrzebna od zaraz!” - transparent takiej treści został wczoraj wywieszony przez kibiców Górnika. Budowa ostatniej trybuny na Arenie Zabrze ma kosztować około 60 milionów złotych, a nowy stadion ma docelowo mieć pojemność 31871 widzów. Na razie nie wiadomo jednak, kiedy modernizacja rozpocznie się. Fani chcieliby, żeby było to jak najszybciej.

Komentarze (23)

Napisz komentarz
No photo
No photo~pawproUżytkownik anonimowy
~pawpro
No photo~pawproUżytkownik anonimowy
do ~HAnyseKSG:
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
14 sie 17 22:43 użytkownik ~HAnyseKSG napisał
to prowda ale o kibiców nie dygej....
tak jak piszesz (średnio abo mało) może być wszędzie ale w Zabrzu nie było tak ni\G/dy !!!
Na mecze Górnika (w zależności od wyników) zawsze przychodziło dużo albo bardzo dużo kibiców.
A jest tak dlatego że.....
K.S.G
Jestem na każdym meczu w Zabrzu, i na 100 procent jak będą grali lipe nie będzie kompletu , tak było przez większość meczy w 1 lidze i tak bedzie w ekstraklasie .Ludzie chcą oglądać Górnika ,który nie tylko gra ale odnosi sukcesy , bo już chyba najwyższa pora po 30 latach jakieś trofeum do Zabrza przywieźć.Dlatego nie zapominajmy o drużynie , młodzież jest ambitna i zdolna , waleczna ale kilku wzmocnień trzeba. Żeby nie było tak jak ostatnio przez pięć lat budowali stadion , ktory do tej pory nie jest skończony , a o drużynie zapomnieli i skończyło się spadkiem.
15 sie 17 07:38 | ocena:50%
Liczba głosów:4
50%
50%
| odpowiedzi: 2
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
do ~pawpro:
No photo~pawproUżytkownik anonimowy
15 sie 17 07:38 użytkownik ~pawpro napisał
Jestem na każdym meczu w Zabrzu, i na 100 procent jak będą grali lipe nie będzie kompletu , tak było przez większość meczy w 1 lidze i tak bedzie w ekstraklasie .Ludzie chcą oglądać Górnika ,który nie tylko gra ale odnosi sukcesy , bo już chyba najwyższa
Czytaj ze zrozumieniem,
nie pisałem że co mecz będzie komplet tylko że na Górnika nawet jak słabiej grają przychodzi zawsze więcej kibiców niż gdzie indziej na Śląsku a nawet w całej Polsce..
Dla przykładu - W zeszłym sezonie w Zabrzu (na 1 lidze) najmniej było 6 tys na meczu z Chojniczanką. Było to po kilku przegranych meczach w tym po tej kompromitacji w Kluczborku. Na dodatek było to w piątek o 18:00 a mecz był pokazywany w telewizji.
Porównaj teraz 6 tys po słabszej grze Górnika w 1 lidze do średniej frekwencji Piasta i Ruchu w Ekstraklasie.
15 sie 17 15:10 | ocena:100%
Liczba głosów:5
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~B1Użytkownik anonimowy
~B1 :
No photo~B1Użytkownik anonimowy
Moda na Górnik na Śląsku to istne Tsunami. Powodzenia z Katowic.
14 sie 17 08:56 | ocena:67%
Liczba głosów:6
67%
33%
| odpowiedzi: 2
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii