Kasper Hamalainen: Górnik zagrał świetny mecz

Rywale pokazali się jako naprawdę bardzo silny zespół - ocenił zabrzan fiński gwiazdor Legii Warszawa.

Gornik Zabrze - Legia Warszawa
 fot. Łukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

Leszek BŁAŻYŃSKI: Chyba kluczowa dla losów spotkania była druga bramka Igora Angulo, strzelona pod koniec pierwszej połowy?
Kasper HAMALAINEN: - Analizowaliśmy wcześniej grę Górnika. Mieliśmy uważać na kontrataki oraz stałe fragmenty gry. Tymczasem pierwszy gol dla rywala padł po rzucie rożnym, a drugi - po kontrze... Górnik dwukrotnie trafił do siatki, a my niepotrzebnie zaczęliśmy panikować. W drugiej połowie było trochę lepiej. Ja miałem dwie szanse, ale ich nie wykorzystałem. Powinniśmy zagrać o wiele, wiele lepiej.

 

Czy ten mecz może mieć jakiś wpływ na waszą postawę w eliminacjach do Ligi Mistrzów?
Kasper HAMALAINEN: - Musimy zapomnieć o tym starciu najszybciej jak to możliwe. W Finlandii osiągnęliśmy świetny wynik. Musimy jednak w rewanżu zagrać zdecydowanie lepiej, niż w Zabrzu.

 

Górnik sprawił wam mnóstwo problemów. Z czym mieliście największe?
Kasper HAMALAINEN: - Rywale pokazali się jako naprawdę bardzo silny zespół, wygrywali drugie piłki, grali kombinacyjnie. Ich kontrataki były groźne, sporo biegali, szarpali, walczyli. Nie potrafiliśmy poradzić sobie z nimi w defensywie. Trzeba przyznać, że zagrali świetny mecz.

 

Górnik ma bardzo młody zespół. Kojarzy pan tych piłkarzy?
Kasper HAMALAINEN: - Nie są dla mnie anonimowi, kilku z tych graczy znam. Byli w sobotę efektywni, w dobrej formie, strzelili trzy gole.

 

Czy trener Jacek Magiera po spotkaniu był bardzo zły na was?
Kasper HAMALAINEN: - Był rozczarowany, jak każdy z nas. Popełniliśmy błędy, nie powinniśmy tak grać, ale nie ma co już roztrząsać tego spotkania. Trzeba o nim zapomnieć, bo przed nami jeszcze mnóstwo grania.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG :
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
Legia na ko(L)anach .... :)))
17 lip 17 19:01 | ocena:100%
Liczba głosów:3
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii