Angulo: Nigdzie się nie wybieram

Wygląda na to, że na razie kibice Górnika mogą spać spokojnie. Wszystko wskazuje na to, że wiosną Igor Angulo dalej będzie zdobywał bramki dla zabrzańskiej jedenastki.

Igor Angulo
 fot. Michał Gołda  /  źródło: Pressfocus

Takiego napastnika nie było w Zabrzu od lat. Od momentu trafienia do Górnika latem 2016 roku, doświadczony hiszpański zawodnik, który za dwa tygodnie kończy 34 lata, strzela jak na zawołanie. W poprzednim sezonie 17 trafień w I lidze i korona króla strzelców. Jesienią było jeszcze lepiej, 19 goli w ekstraklasie, a do tego cztery w Pucharze Polski.

 

W Górniku do 2020
Nic dziwnego, że zimą pojawiło się wiele spekulacji dotyczących ewentualnego odejścia piłkarza z Zabrza. Mówiło się o zainteresowaniu Athleticu Bilbao, gdzie Angulo zaczynał swoją profesjonalną przygodę z piłką, a także o bogatych klubach z Chin, które na początku roku na potęgą sprowadzają nowych zawodników do siebie, oferując bajeczne kontrakty. Zresztą w przeszłości z Zabrza za chiński mur przenosiła się już dwójka graczy, Krzysztof Mączyński oraz Mateusz Zachara.
- Moja teraźniejszość i moja przyszłość związana jest z Górnikiem. Nie tak dawno przedłużyłem swoją umowę z klubem do 2020 roku i mój plan jest taki, żeby grać tutaj do zakończenia kontraktu – tłumaczy „Sportowi” Angulo.
Pytany o tekst z hiszpańskiego dziennika „Marca”, która pisała na początku roku, że Angulo może wrócić do rodzinnego Bilbao, napastnik Górnika odpowiada.
- Nic na ten temat nie mogę powiedzieć, bo nikt z Athleticu nie kontaktował się ze mną. Ja koncentruję się na grze w Górniku. Jeśli chodzi o Chiny, to sprawa wygląda podobnie. Nikt do mnie nie dzwonił. Wszyscy wiedzą, że mam podpisany kontrakt do 2020 roku i jestem w Zabrzu bardzo szczęśliwy. Opcja mojego odejścia jest mało prawdopodobna – wyjaśnia nam hiszpański napastnik Górnika.
Dodajmy, że Athletic jest bliski pozyskania, za około miliona euro, 25-letniego rumuńskiego napastnika Cristana Ganeę z Viitorul Constanta.

 

Dobre warunki i ciężkie treningi
Krótką, świąteczno-noworoczną przerwę piłkarz, ze swoją narzeczoną, spędził w słońcu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Trochę czasu pobył też w domu, ale tym razem, ze względu na terminarz, nie miał możliwości zobaczenia meczu z udziałem Athleticu Bilbao, któremu kibicuje od dziecka. – W Bilbao mieszkamy blisko stadionu San Mames, ale tym razem nie trafiłem na żaden mecz. Szkoda – żałuje.
W niedzielę wieczorem Angulo przyleciał do Polski, a od poniedziałku, z resztą zespołu, trenuje już na pierwszym zimowym obozie w miejscowości Krawarze, położonej niedaleko Opawy. Zespół prowadzony przez Marcina Brosza ma do swojej dyspozycji „Buly Arena Kravare”.
- Byliśmy tutaj w zeszłym roku i mieliśmy bardzo dobre warunki, a jak coś jest dobre i się sprawdza, to mądrze jest to wykorzystywać. Z drugiej strony łatwo tutaj nie jest, bo trenujemy dwa razy dziennie i da się to odczuć. Z drugiej strony jestem pewien, że 9 lutego, w pierwszym ligowym meczu będziemy w stuprocentowej dyspozycji. To jest nasz cel – podkreśla Angulo.

 

Szansa dla młodych
Z zespołem Górnika w Czechach trenuje spora grupa młodych graczy. W 27-osobowej grupie jest kilku graczy z drużyny rezerw i juniorów, jak bramkarz Daniel Bielica, obrońca Kamil Surowiec, pomocnicy Daniel Liszka i Daniel Wajsak, a także defensor z Gwarka Zabrze Adrian Gryszkiewicz oraz skuteczny jesienią na III-ligowych boiskach Daniel Smuga z Victorii Sulejówek.
- To dobrze rokujący zawodnicy, którzy naprawdę mogą nam pomóc w trakcie sezonu. Są przy tym szczęściarzami, że pracują ze szkoleniowcem, który tak mocno ufa młodym piłkarzom. Muszą to wykorzystać – podkreśla Angulo, najbardziej doświadczony zawodnik w „górniczej” kadrze.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~echodniaUżytkownik anonimowy
~echodnia
No photo~echodniaUżytkownik anonimowy
do ~p:
No photo~pUżytkownik anonimowy
11 sty 11:33 użytkownik ~p napisał
Athletic kupuje RUMUNA????? Chyba komuś sufit spadł na głowę...
Ganea ma baskijski paszport ...
11 sty 12:51 | ocena:57%
Liczba głosów:7
57%
43%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~RafałUżytkownik anonimowy
~Rafał
No photo~RafałUżytkownik anonimowy
do ~p:
No photo~pUżytkownik anonimowy
11 sty 11:33 użytkownik ~p napisał
Athletic kupuje RUMUNA????? Chyba komuś sufit spadł na głowę...
Ganea ma baskijskie korzenie i wszystko pasuje już o tym czytałem
11 sty 14:52 | ocena:80%
Liczba głosów:5
80%
20%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~pUżytkownik anonimowy
~p :
No photo~pUżytkownik anonimowy
Athletic kupuje RUMUNA????? Chyba komuś sufit spadł na głowę...
11 sty 11:33 | ocena:86%
Liczba głosów:7
14%
86%
| odpowiedzi: 2
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii