Angulo się zaciął. Hiszpan czeka na 20. bramkę w sezonie

Seria pięciu ligowych spotkań bez trafienia. Od momentu przyjazdu do Polski Igorowi Angulo zdarzyło się to po raz pierwszy.

Pilka nozna. Ekstraklasa. Gornik Zabrze - Bruk-Bet Termalica Nieciecza. 19.02.2018
 fot. Michał Chwieduk  /  źródło: 400mm

Takiego snajpera w Zabrzu nie było od lat. Kiedy w sierpniu 2016 roku doświadczony napastnik z Kraju Basków trafił do Zabrza, chyba nikt się nie spodziewał, że Górnik pozyskał tak klasowego gracza. Igor Angulo potrzebował kilkunastu dni na zapoznanie się z nową drużyną, a potem zaczął regularnie trafiać do siatki. Tak było w I lidzie, tak też jest w ekstraklasie, choć ostatnio celownik nadzwyczaj skutecznego w poprzednim roku piłkarza jakby się zaciął.

 

Gorsza seria

Swojego ostatniego gola w ligowych rozgrywkach 34-letni piłkarz zdobył na początku grudnia zeszłego roku, w meczu z Wisłą Kraków z karnego. Od tego czasu nie zdobył gola w pięciu kolejnych ligowych grach z Lechią, Arką, Cracovią, Wisłą Płock i ostatnio Termalicą. Taka seria przydarzyła mu się po raz pierwszy, odkąd jest w Polsce. Wcześniej, jeszcze w I lidze, miewał gorsze momenty. Tak było na początku rundy wiosennej, kiedy nie trafił do siatki w czterech kolejnych spotkaniach. Potem zdobył bramkę w starciu z Olimpią Grudziądz, a następnie znowu zanotował cztery występy bez trafienia. Przebudzenie mocy nastąpiło w meczu z Chojniczanką na początku maja, kiedy zdobył aż 4 gole! Jego trafienia z końcówki zeszłego sezonu dały Górnikowi upragniony awans, a Angulo koronę króla strzelców I-ligowych rozgrywek, z 17 bramkami na koncie.

 

Były król strzelców uspokaja

Jesienią Hiszpan trafiał jak na zawołanie. Na swoim koncie ma 19 goli, ale ostatnio z kolejnymi bramkami są już problemy. - Myślę, że nie ma się co niepokoić. Teraz jest tak, że obrońcy dużo bardziej niż wcześniej skupiają swą uwagę na Igorze. A z drugiej strony, może nie pasuje mu do końca ta temperatura na zewnątrz - mówi z uśmiechem Adam Kompała.

 

Ostatni król strzelców ekstraklasy w barwach Górnika jest jednak przekonany, że doświadczony snajper znowu zacznie zdobywać bramki. - Przyjdą ważne mecze, to znów będzie można liczyć na jego gole. Zresztą w ostatnim wygranym spotkaniu z Termalicą zanotował taką asystę, że można ją liczyć praktycznie jak bramkę. Jego kolega trafił przecież do pustej bramki - tłumaczy najlepsze strzelec ligowych rozgrywek w sezonie 1999/2000.

 

Sam Angulo, jak nieraz podkreślał w rozmowach ze „Sportem”, nie skupia się na indywidualnych wynikach i golach, a na grze zespołu. - Liczy się tylko wynik drużyny - zaznacza zawodnik z Półwyspu Iberyjskiego.

 

Szansa na przełamanie

Teraz przed Angulo i Górnikiem wyjazdowe spotkanie ze Śląskiem. - Na pewno będzie to trudny mecz, bo w zespole z Wrocławia zmienił się trener i każdy zawodnik będzie chciał przed nim wypaść jak najlepiej. Z drugiej zaś strony, jestem pewien, że trener Urban zimą dobrze przygotował zespół do rozgrywek - tłumaczy Kompała.

 

Zdaniem byłego króla strzelców ekstraklasy zabrzanie mają spore szanse na końcowy sukces. - Śląsk - przy swoim systemie grania - z pewnością będzie się chciał utrzymywać przy piłce, a taki styl odpowiada Górnikowi, który potrafi grać z kontry. Oglądałem ostatnie mecze wrocławian i w tym co wyczyniali obrońcy Śląska upatruję szansy dla Górnika oraz Igora na przełamanie się - kończy Adam Kompała.

 

Komentarze (5)

Napisz komentarz
No photo
No photo~lokiUżytkownik anonimowy
~loki
No photo~lokiUżytkownik anonimowy
do ~Rudek:
No photo~RudekUżytkownik anonimowy
23 lut 10:51 użytkownik ~Rudek napisał
Comment removed due to violation of forum rules.
To może gwiazdka dla nacjonalistyczno- faszystowskiego klubu z "elką" - to oczywiste. O Górniku gó..no wiesz. Ten klub nie powoływał do wojska młodych zawodników z innych klubów, nie zastraszał poligonami i innymi takimi wesołymi akcjami. Płacił za zawodników i płacił zawodnikom - pieniądze dawały kopalnie. Teraz legia za 500 mln zł ma stadion ufundowany przez miasto - itd.
23 lut 12:12 | ocena:89%
Liczba głosów:9
89%
11%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~OsiołUżytkownik anonimowy
~Osioł
No photo~OsiołUżytkownik anonimowy
do ~loki:
No photo~lokiUżytkownik anonimowy
23 lut 12:12 użytkownik ~loki napisał
To może gwiazdka dla nacjonalistyczno- faszystowskiego klubu z "elką" - to oczywiste. O Górniku gó..no wiesz. Ten klub nie powoływał do wojska młodych zawodników z innych klubów, nie zastraszał poligonami i innymi takimi wesołymi akcjami. Płacił za zawodn
Ciesz sie że nie masz takiego stadionu bo wyglada jak hotel robotniczy z dachem o wygladzie sukni ladacznicy.
23 lut 23:54 | ocena:100%
Liczba głosów:6
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~JanUżytkownik anonimowy
~Jan :
No photo~JanUżytkownik anonimowy
zbiera amunicję, szykuje się na poważne polowanie na kurczaki :-)
23 lut 10:30 | ocena:91%
Liczba głosów:11
91%
9%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii