Niepewność... z grą Angulo!

Najlepszy napastnik ekstraklasy w środę ma rozpocząć treningi z pełnym obciążeniem. - Nie wiadomo jednak, czy zagra w niedzielę przeciwko Termalice – mówi Marcin Brosz.

Sesja Zdjeciowa Igor Angulo
 fot. Lukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

Igor Angulo, zdobywca 10 bramek w obecnym sezonie ekstraklasy w ostatnich kolejkach grał z urazem przywodziciela. Mimo tej dolegliwości spisywał się znakomicie. Przerwę na mecze reprezentacyjne poświęca na wyleczenie urazu. - To nie jest nic poważnego, lekki problem z mięśniem. Potrzebuję kilku dni odpoczynku. Będę gotowy na kolejny mecz ligowy – zapewniał nam kilka dni temu Hiszpan. Był przekonany, że zdąży się wyleczyć do niedzielnego starcia z Bruk-Betem Termalicą. Na dziś nie jest to jednak przesądzone.

 

Jak zareaguje organizm?
- Igor trenował już w poprzednim tygodniu, ale miał lekkie ćwiczenia, oszczędzał kontuzjowaną nogę. Miał także zajęcia na siłowni - przyznaje Bartłomiej Perek, rzecznik prasowy.
Angulo nie pojechał w weekend z drużyną do Suwałk, gdzie Górnik rozegrał mecz sparingowy z Wigrami z okazji 70-lecia tego klubu. W tym spotkaniu sztab szkoleniowy postawił głównie na dublerów. - Igor w środę powinien rozpocząć treningi z pełnym obciążeniem. Czy zagra w niedzielę w Niecieczy? Tego nie wiemy; musimy poczekać, jak zareaguje jego organizm. Mamy nadzieję, że pozytywnie – przyznaje Marcin Brosz. Niektórzy przekonują, że Hiszpan to ponad 60 procent wartości zabrzańskiej drużyny. Trudno sobie wyobrazić Górnika bez znakomitego snajpera.
- Wiadomo, że Angulo to bardzo ważna część naszego zespołu, ale jest grupa zawodników, która czeka na swoją szansę. Są Rafał Wolsztyński, Marcin Urynowicz, David Ledecky. Dominik Lasik dobrze spisuje się w drugim zespole, zagrał także w niedzielnym sparingu z Wigrami. Mamy rywalizację na tej pozycji – stwierdza szkoleniowiec.

 

Bez konkretnych propozycji
Nieoficjalnie mówiło się, że w ostatnich dniach okienka transferowego, które zakończyło się 31 sierpnia, pojawiła się konkretna oferta wykupu hiszpańskiego napastnika. - Nie było takowej - zapewnia jednak Brosz. - Zresztą Igor bardzo dobrze czuje się w Zabrzu, bardzo mocno związany jest naszym klubem – dodaje Brosz.
Tymczasem do zdrowia wrócił Adam Wolniewicz. Prawy obrońca zderzył się na treningu z jednym z obrońców, poczuł ból w kolanie i miał dwa dni pauzy. Nie ma jednak ryzyka jego absencji w niedzielnym meczu - tym bardziej, że „odpokutował” już karę za nadmiar żółtych kartek. Na dzisiaj jedynym kontuzjowanym graczem w zabrzańskim obozie jest więc Meik Karwot.

 

Komentarze (10)

Napisz komentarz
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG :
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
Forza Górnicy i na pełnej kulfie zmiażdżymy Termalice 4-0.
To będzie dobry rewanż za tamten poprzedni remis po którym zanotowaliśmy spadek.
Powiedziałem 4-0 ? No tyle będzie chyba że sędziował będzie Raczkowski to wówczas tylko 4-4 po dwóch karnych i dwóch golach ze spalonego dla Niecieczy, oczywiście skończymy wtedy mecz w 9-tkę. :)))
5 wrz 17 12:31 | ocena:77%
Liczba głosów:22
77%
23%
| odpowiedzi: 8
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~BuhahhaUżytkownik anonimowy
~Buhahha
No photo~BuhahhaUżytkownik anonimowy
do ~Borat:
No photo~BoratUżytkownik anonimowy
5 wrz 17 14:58 użytkownik ~Borat napisał
Tylko skansen nie kasuje faktycznych komentarzy.
Patolu, wczoraj sam pytali się o ciebie tacy dwaj w białych kitlach. Mieli do ciebie prezent, taki kaftan z długimi rękawami. Prosili aby ci przekazać że możesz go odebrać w szpitalu w Rybniku. NArKA PArOWO.
5 wrz 17 18:42 | ocena:82%
Liczba głosów:11
82%
18%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~BoratUżytkownik anonimowy
~Borat
No photo~BoratUżytkownik anonimowy
do ~HAnyseKSG:
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
5 wrz 17 20:49 użytkownik ~HAnyseKSG napisał
No to 11-stego Górniczek bydzie już 7 pkt. nad p(i)astuchym, buhehe...
Niesamowite.Cała Europa o tym trąbi.Cóż za emocje i te puchary w Czerwcu.
5 wrz 17 20:59 | ocena:90%
Liczba głosów:10
10%
90%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii