Zbiór ciekawych informacji po meczu Górnika z Legią

Wymarzone wejście w sezon. Wygrana z mistrzem Polski 3:1. Poznaj ciekawostki związane z tym wydarzeniem piłkarskim.

Gornik Zabrze - Legia Warszawa
 fot. Lukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

* Aż siedmiu piłkarzy, którzy wyszli na boisko w wyjściowej jedenastce gospodarzy, byli to debiutanci w ekstraklasie. Dodając do tego Bartłomieja Olszewskiego i Davida Ledeckiego, którzy weszli na boisko po przerwie, ta liczba to dziewięć! Mało tego, Mateusz Wieteska i Damian Kądzior zaczęli sezon z siedmioma – w sumie – meczami w ekstraklasie.
W kadrze Górnika jest dwunastu graczy, którzy grali w ekstraklasie. Mają łącznie 546 meczów. Są w tej grupie jednak Grzegorz Kasprzik, Mariusz Przybylski i Oleksandr Szeweluchin, których w ogóle nie było w kadrze meczowej. Dla porównania Legia takich piłkarzy ma 28, zagrali oni łącznie 2374 mecze w lidze.
* Legia przegrała w lidze po raz pierwszy od lutego. I po raz pierwszy od kwietnia straciła gola.
Górnik ma obecnie na koncie siedem kolejnych zwycięstw w meczach o punkty. Sześć w pierwszej lidze i jedno w ekstraklasie.
W sobotę odnotowaliśmy drugą w historii frekwencję na Arenie Zabrze. Więcej widzów obejrzało tylko mecz z Ruchem, bowiem wtedy nie było sektora buforowego. To dwa mecze rozegrane od chwili oddania do użytku stadionu, na które w kasach już kilka dni przed meczem zabrakło biletów.
* Igor Angulo strzelał gole w trzech ostatnich meczach zabrzan o punkty. W siedmiu ostatnich meczach Hiszpan trafił do siatki w sumie aż dziesięć razy.
* Zabrzanie wygrali ligowy mecz z Legią po raz pierwszy od dziesięciu konfrontacji. Wcześniej dokonali tego za kadencji Adama Nawałki (2:0 w 2012 roku).
* Na meczu było dwóch trenerów reprezentacji – obecny, czyli Adam Nawałka, oraz były – Paweł Janas.
* Dwa ostatnie mecze Górnika z Legią o stawkę to dwie wygrane. 3:2 w Pucharze Polski i 3:1 w lidze. Te mecze rozegrano w ciągu ostatnich jedenastu miesięcy.
* W Górniku wystąpiło trzech piłkarzy sprowadzonych do klubu przed sezonem. To Michał Koj, Mateusz Wieteska i Damian Kądzior. Tylko Wieteska zagrał cały mecz. Koj opuścił boisko z urazem.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~SexMasterCardUżytkownik anonimowy
~SexMasterCard :
No photo~SexMasterCardUżytkownik anonimowy
Janek po trzecim golu dla Górnika z wrażenia - pierwszy raz od ponad dekady popuścił kleksa w spodnie.
Zobaczyć Janka w tym momencie - BEZCENNE. Za wszystko inne zapłacisz kartą Master Card.
16 lip 17 22:40 | ocena:67%
Liczba głosów:6
67%
33%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii