Kluby z Chin chcą Igora Angulo!

To byłaby dla Górnika wielka strata. Chińskie kluby zainteresowane są pozyskaniem najlepszego snajpera ekstraklasy Igora Angulo. W grę wchodzi też Athletic Bilbao.

Pilka nozna. Ekstraklasa. Gornik Zabrze - Lech Poznan. 04.11.2017
 źródło: Pressfocus

O tym, że kończący za niewiele ponad trzy tygodnie 34 lata doświadczony napastnik może w zimowym okienku transferowym zmienić klub, pisze hiszpańska „Marca”. Sportowy dziennik informuje o zainteresowaniu osobą Angulo zarówno jego macierzystego Athletic Bilbao, gdzie zawodnik uczył się piłkarskiego abecadła i gdzie stawiał pierwsze kroki w zawodowym futbolu, a także o kierunku chińskim.

 

„Zespół baskijski chce wzmocnić swoją linię ataku biorąc pod uwagę wiek Artiza Aduriza (36). Jego zainteresowanie jest nastawione na Igora Angulo, który jest najlepszym strzelcem w polskiej lidze, w której zdobył 19 bramek. Pozyskaniem piłkarza mogą też być zainteresowane kluby z Chin” – informuje „Marca”.

 

Chiński trop
O Angulo, który trafił do Zabrza latem 2016 roku i z miejsca zaczął zdobywać bramki najpierw na pierwszoligowych boiskach, a teraz w ekstraklasie, już rok temu mówiło się, że może znaleźć zatrudnienie w jednym z klubów z Chin. Wtedy skończyło się tylko na spekulacjach i zamieszaniu. Baskijski napastnik, który kilka miesięcy później został najskuteczniejszym strzelcem w I lidze, grał na zapleczu ekstraklasy. Teraz o jego wyczynach jest znacznie głośniej.

 

O przyszłość piłkarza, który póki co odpoczywa na krótkich wakacjach, pytamy Marcina Matuszewskiego. To menedżer zawodnika, znany w świecie muzyki jako Duże Pe, który sprowadził Angulo do Górnika. Czy faktycznie najlepszy snajper rewelacyjnej jesienią jedenastki z Zabrza może teraz trafić do Chin?  - Nie potwierdzam, ani nie zaprzeczam – mówi z uśmiechem znany rapowiec, a jednocześnie piłkarski menedżer.

 

Matuszewski dodaje. – Do mnie nic jeszcze nie dotarło. Jestem w kontakcie z Igorem, a więcej będę wiedział po jego powrocie do Polski. Tutaj trzeba by przede wszystkim pytać klub czy jest jakaś oferta, bo piłkarz mógłby ewentualnie odejść dopiero po tym, jak zainteresowany nim klub dobije targu z Górnikiem – tłumaczy. Do Zabrza póki co dotarła na razie jedynie oferta z Wisły Kraków, która jest zainteresowana pozyskaniem Szymona Żurkowskiego.

 

Wróci do Athletico?
Angulo w październiku o dwa lata przedłużył kontrakt z Górnikiem, który wiąże go do czerwca 2020 roku. Portal transfermarkt.de wycenia skutecznego napastnika na 200 tysięcy euro. Pieniądze to jedna sprawa, a ewentualny brak kogoś takiego, jak Angulo, to inna rzecz. Dziś trudno sobie wyobrazić prowadzony przez Marcina Brosza zespół bez doświadczonego napastnika, który jest liderem na boisku i poza nim, a do tego trafia do siatki rywala, jak na zawołanie.

 

Zresztą ewentualny transfer Angulo do Chin to jedna sprawa, a zainteresowanie Athletic, które w tym sezonie mocno dołuje, będąc po 17 kolejkach Primera Division dopiero na 12 miejscu, to kolejna rzecz. Sprawę ewentualnego przejścia Angulo do Athletic pilotuje jedna z baskijskich agencji piłkarskich, z którą piłkarz współpracował przed laty.

 

Angulo w Polsce pojawi się w weekend. Zabrzanie przygotowania do sezonu rozpoczynają bowiem w najbliższy poniedziałek. Co będzie dalej z jego przyszłością pokażą najbliższe tygodnie…

 

 

Z Górnika do Chin
W przeszłości już dwukrotnie zdarzało się, że gracze zabrzańskiej jedenastki trafiali bezpośrednio z ekipy 14-krotnego mistrza Polski za Wielki Mur.
Pierwszy był Krzysztof Mączyński. W styczniu 2014 roku przeniósł się do klubu z południa Chin Guizhou Renhe. Za podpisanie trzyletniego kontraktu z ówczesnym zdobywcą Pucharu Chin miał zarobić astronomiczną sumę 6 mln złotych. Skończyło się na 1,5 rocznym pobycie w chińskim klubie.
W styczniu 2015 roku, mający wcześniej dobrą jesień Mateusz Zachara, 8 bramek w ekstraklasie, trafił z kolei do Henan Jianye. Mówiło się, że na tym transferze Górnik zarobił nawet 1,5 mln złotych. W Chinese Super League Zachara wytrzymał jednak tylko rok. Zdobył w tym czasie cztery gole dla swojego zespołu, po czym wrócił do Polski.

 

Komentarze (10)

Napisz komentarz
No photo
No photo~345Użytkownik anonimowy
~345
No photo~345Użytkownik anonimowy
do ~Piastol:
No photo~PiastolUżytkownik anonimowy
3 sty 11:43 użytkownik ~Piastol napisał
Comment removed due to violation of forum rules.
Coś z tobą nie tak? To ja od 25 lat daję pracę... Jak sami tacy dowcipnisie konstuują takie wypowiedzi na forum to nie jest wesoło w braci kibicowskiej Piasta. I tak na marginesie ponad 25 lat temu reprezentowałem barwy tego klubu co prawda w innej dyscyplinie ale jednak. A mój kolega z tamtych czasów mieszka dalej w Zabrzu i jakoś nie widać by cierpiał z powodu ubustwa. Trochę szacunku i kultury dla innych panie piastol bo nigdy nie można być pewnym kogo próbujesz ośmieszyć.
3 sty 11:58 | ocena:100%
Liczba głosów:14
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~345Użytkownik anonimowy
~345
No photo~345Użytkownik anonimowy
do ~Piastool:
No photo~PiastoolUżytkownik anonimowy
3 sty 10:37 użytkownik ~Piastool napisał
Comment removed due to violation of forum rules.
Jak Gojko zarabia więcej od Angulo to niestety czarno widzę przyszłość Piasta. Angulo gołej pensji jak można było przeczytać pobiera 30tyś plus premie itp. ... to daje około 50 tyś. Jak na dla mnie to doś sporo i jeżeli nasz junior zgarnia podobne kwoty a jak piszesz nawet więcej to jest to dramat. Płacę podatki w Gliwicach i nie zgadzam się by byle piłkarzykowi płacić (z moich pieniędzy również) takie kwtoty.
3 sty 11:18 | ocena:79%
Liczba głosów:14
79%
21%
| odpowiedzi: 4
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~KsgUżytkownik anonimowy
~Ksg
No photo~KsgUżytkownik anonimowy
do ~Piastool:
No photo~PiastoolUżytkownik anonimowy
3 sty 11:31 użytkownik ~Piastool napisał
Comment removed due to violation of forum rules.
Piaski —- przecież ty pracujesz w kebabie w Zabrzu to poci konfabulujesz o wielkich Gliwicach i Tesco arenie i 1,3 tys wiernych kurczaków obudź się i zacznij żyć bo cię turas z pracy zwolni
3 sty 12:41 | ocena:86%
Liczba głosów:14
86%
14%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii