Wielki popis Angulo. Trzy mecze – sześć bramek!

Gornik Zabrze - Wisla Krakow

Napastnik Górnika Zabrze Igor Angulo jest w imponującej formie. Snajper trzykrotnie trafił do siatki! Ślązacy wygrali 3:2 z Wisłą Kraków.

Po murawie biegało sześciu graczy z Półwyspu Iberyjskiego, ale tylko jeden z nich robił i to ogromną różnicę. To spotkanie było reklamowane jako starcie Angulo z Carlitosem. To oni mieli rywalizować na strzały, bramki...

Snajper gości już w 3 minucie umieścił piłkę w siatce, ale był na pozycji spalonej. Trafił też w poprzeczkę. Najlepszy snajper obecnych rozgrywek powoli się rozkręcał. Najpierw uderzył z dystansu, bramkarz Julian Cuesta wypuścił piłkę z rąk, ale golkiper błyskawicznie naprawił swój błąd. Później fatalny błąd popełnił Ivan Gonzalez, skiksował i piłka w polu karnym trafiła do króla strzelców I ligi. Angulo uderzył, ale niecelnie.

W 38 minucie goleador rozpoczął show. Rafał Kurzawa podał do Hiszpana, snajper przyjął futbolówkę i uderzył mocno oraz precyzyjnie. Po przerwie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Angulo odbił piłkę, która otarła się o Gonzaleza i wpadła do siatki. Przy golu numer trzy znowu zamieszany był stoper Wisły. Snajper Górnika odebrał mu piłkę, wbiegł w pole karne i pokonał Cuestę po raz trzeci!

Wiślacy prezentowali się dobrze, częściej byli przy piłce, pokazali kilka ciekawych akcji, strzałów, zdobyli także dwie bramki. Rafał Boguski z bliska wepchnął piłkę do siatki, a w końcówce spotkania rezerwowy Jakub Bartosz podpisał się ładnym uderzeniem głową.

Po spotkaniu wierny kibic Górnika Stanisław Sętkowski, podobnie jak po meczu z Legią, oraz kilka razy wcześniej po spotkaniach I ligi, podarował najlepszemu zawodnikowi spotkania koguta. W poprzednim sezonie Angulo przyznał, że będzie chyba musiał założyć fermę drobiu. W Zabrzu żartują, że miasto powinno podarować napastnikowi działkę, gdzie Hiszpan będzie mógł postawić kurnik i tam będzie opiekował się swoimi zwycięskimi kogutami.

Górnik Zabrze – Wisła Kraków 3:2 (1:0)

1:0 Angulo, 38 min (asysta Kurzawa)
1:1 Boguski, 48 min (asysta Wojtkowski)

2:1 Angulo, 52 min (asysta Kurzawa)

3:1 Angulo, 54 min (bez asysty)

3:2 Bartosz, 87 min (asysta Małecki)

Sędziował: Szymon Marciniak (Płock). Widzów: 22 708.

Górnik: Loska – Wolniewicz, Wieteska, Suarez, Koj – Kądzior (69 Matuszek), Ambrosiewicz (80 Nowak), Żurkowski, Kurzawa - Angulo, .Ł. Wolsztyński (66 Ledecky) Trener: Marcin BROSZ.

Wisła: Cuesta – Cywka, Głowacki, Gonzalez, Sadlok – Boguski (70 Bartosz), Velez (84 Halilović), Brlek, Wojtkowski (56 Brożek), Małecki – Carlitos. Trener. Kiko RAMIREZ.

Żółte kartki: Gonzalez, Gowacki, Velez (Wisła)