Czy poznańska klęska będzie siedzieć w głowie Piasta?

„Piłka nożna to nie łyżwiarstwo figurowe” - ten frazes jak ulał pasuje do drużyny z Gliwic. Piast jak nikt inny potrafi momentami grać ładny dla oka futbol, który... nie przynosi im kompletni niczego.

Lech Poznan - Piast Gliwice
 fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

Przed meczem z Lechem bramkarz Jakub Szmatuła przyznał nam, że „wolałby rozegrać brzydki mecz, ale dopisać sobie 3 punkty, niż po raz kolejny być chwalonym za styl gry, ale nie cieszyć się ze zwycięstwa”. Doświadczony golkiper w stolicy Wielkopolski nie zagrał, ale miał rację w tym, co powiedział. Tak naprawdę nikogo nie interesuje to, że Piast do 40 minuty wyglądał bardzo dobrze na tle Lecha. Gliwiczanie mieli swoje szanse na gole, ale ja zaprzepaścili i o ładnej grze nikt już nie będzie pamiętał.

 

Potrzebna pomoc?

Inaczej niż o wyniku, bo porażka 1:5 na pewno będzie „siedziała” w głowach kibiców. Najważniejszą kwestią wydaje się jednak to, aby poznańska klęska „nie siedziała” w głowach piłkarzy; mogłyby z tego wyniknąć tylko jeszcze większe kłopoty. W poprzednim sezonie taki scenariusz był przerabiany wielokrotnie. Piast prezentował się nieźle w poszczególnych meczach, miał naprawdę dobre momenty, ale indywidualne błędy lub brak koncentracji sprawiały, że gliwiczanie tracili gola i po tym wydarzeniu nie potrafili się już pozbierać. Niemal dokładnie rok temu, bo równie słabym początku sezonu, w klubie z Okrzei starano się poprawić kondycję psychiczną drużyny. Dlatego na pewien czas podjęto współpracę z psychologiem sportu, Tomaszem Kaczmarskim. – W ramach przygotowań do meczu mieliśmy sesję z trenerem mentalnym. Osobiście wcześniej korzystałem z jego usług i bardzo mi to pomogło. Czasy się zmieniły, dziś nie jest to nic wstydliwego; wręcz przeciwnie. To naprawdę pomaga i jest ważnym elementem. Sport idzie do przodu i trzeba próbować różnych rzeczy – opowiada nam wówczas Bartosz Szeliga.

 

Postawa nie do przyjęcia

Czy obecnie ktoś taki będzie potrzebny czy może w rolę psychologa wcieli się trener Dariusz Wdowczyk, który zdaje się dostrzegać problem? – Obrońcy popełnili po jednym dużym błędzie i... jakby się schowali, nie chcą uczestniczyć w meczu z Lechem. Następstwem takiej sytuacji były stracone kolejne gole. Wystraszyliśmy się Lecha. Nie pogodzę się z tym nigdy, że przeciwnik strzela nam 5 goli, a mógł zdecydowanie więcej, a nam jest to bez różnicy. Taka postawa jest nie do przyjęcia. Mamy o czym myśleć, porozmawiać sobie po męsku i w końcu zacząć punktować – stwierdził szkoleniowiec Piasta. Co ciekawe, sztab szkoleniowy po powrocie z Poznania zdecydował, że - inaczej niż zazwyczaj - drużyna nie otrzyma dnia wolnego od zajęć. W poniedziałek piłkarze mieli zaplanowaną odnowę biologiczną a we wtorek odbędzie się normalny trening rozpoczynający przygotowania do piątkowego meczu ze Śląskiem.

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
~Janek :
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
Oj bidulki już mi szkoda.A misto tylko kilka baniek za taką promocje im dało.Podziwiam Gliwiczan że nie są tak tępi jak w sąsiednim mieście i nie chodzą na coś takiego jak marna ekstraklasa!
1 sie 17 12:56 | ocena:50%
Liczba głosów:4
50%
50%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Papcio chmielUżytkownik anonimowy
~Papcio chmiel :
No photo~Papcio chmielUżytkownik anonimowy
Zaczyna się wytyczac granica między top 3 (Lech, Wisła/Jaga, Legia), inne drużyny to smiechowisko. Powinni zredukować do 12 drużyn, ostatni spada i nie ma problemu z licencjami :)
1 sie 17 15:34 | ocena:100%
Liczba głosów:3
0%
100%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~makumbaUżytkownik anonimowy
~makumba
No photo~makumbaUżytkownik anonimowy
do ~Papcio chmiel:
No photo~Papcio chmielUżytkownik anonimowy
1 sie 17 15:34 użytkownik ~Papcio chmiel napisał
Zaczyna się wytyczac granica między top 3 (Lech, Wisła/Jaga, Legia), inne drużyny to smiechowisko. Powinni zredukować do 12 drużyn, ostatni spada i nie ma problemu z licencjami :)
po chmielu bys takich glupot nie pisal mnie to wygląda na dopalacze!
1 sie 17 19:19 | ocena:100%
Liczba głosów:2
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii