Czy ofensywa Piasta będzie w końcu skuteczna?

W poprzednim sezonie napastnicy nie rozpieszczali swoją skutecznością, ale teraz ilość ma się przełożyć na lepszą jakość, choć wiele wskazuje, że w podstawowym składzie miejsce będzie tylko dla jednego.

Piast Gliwice - Cracovia Krakow
 fot. Łukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

Z Michalem Papadopulosem wiązano spore nadzieje i wielu kibiców myślało, że zimą gdy dołączył do drużyny z Gliwic, będzie można odetchnąć z ulga. Początek Czech miał idealny, gol w debiucie z Pogonią. Potem było tylko gorzej, choć paradoksalnie „Papen” nie grał źle, a wręcz często był chwalony przez trenera Dariusza Wdowczyka. - Michal dużo pracuje, nie obraża się, ani załamuje. Jeszcze nie miałem do czynienia z tak dobrym nastawieniem – mówił swego czasu szkoleniowiec Piasta. Mimo tego Papadopulos „ukłuł” jeszcze tylko raz, akurat przeciwko swojemu byłemu klubowi, czyli Zagłębiu Lubin.

 

„Jankes” faworytem”

Zdecydowanie lepiej spisywał się, zwłaszcza w fazie finałowej sezonu, Maciej Jankowski. Były napastnik Ruchu i Wisły zdobył ważne bramki, a swoją grą przyczynił się do utrzymania gliwiczan w ekstraklasie. Nic więc dziwnego, że w letnich sparingach to on grał najczęściej w pierwszym składzie i jeśli trener Wdowczyk zdecyduje się grać w Krakowie na jednego wysuniętego napastnika, to będzie nim właśnie „Jankes”. 28-letni piłkarz strzelił gola w jedynym zremisowanym sparingu tego lata, z Zagłębiem, co także daje do myślenia. Kiedyś sam piłkarz przyznawał, że nie jest typowym napastnikiem i lepiej czuje się, gdy ma w ataku kogoś do pomocy. Jeśli więc Piast będzie grał ofensywniej, zapewne częściej przed własną publicznością, to Jankowski może liczyć na partnera w ataku.

 

Chorwat się nie poddaje

W sobotnim numerze sygnalizowaliśmy, że wobec obecności w szerokiej kadrze aż 5 napastników z drużyną może pożegnać się Josip Bariszić. Podczas prezentacji okazało się inaczej i chorwacki napastnik, który w zdrowiu przepracował cały letni okres, nie ma zamiaru się poddać i walczy o swoją szansę u trenera Wdowczyka. - Jestem takim typem człowieka i piłkarza, że nigdy się nie poddaję. Wierzę w siebie i swoje umiejętności. Jeszcze nie powiedziałem ostatniego słowa. Walczę o szansę na występy, będę czekał na okazję i chcę pokazać, że nie zapomniałem jak się strzela gole – mówi nam Josip Bariszić, który na taką szansę nie mógł liczyć u Radoslava Latala. Trener Wdowczyk wiele razy podkreślał, że każdy ma u niego „czystą kartę”.

 

Czekają na szansę

W obwodzie sztab szkoleniowy gliwiczan ma jeszcze Karola Angielskiego i Łukasza Krakowczyka. Ten pierwszy wrócił z wypożyczenia, wyleczył uraz głowy i także będzie walczyć o minuty w ekstraklasie. Co prawda w ostatnim sparingu nie zagrał z powodu urazu, ale już trenuje z zespołem, a na nogi postawiły go... pijawki. Krakowczyk pokazał się ze świetnej strony w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów, dzięki czemu zasłużył na debiut w ekstraklasie w ostatniej kolejce poprzedniego sezonu. Teraz musi udowodnić, że nie był to jednorazowy wyskok. – Nasi napastnicy nie zdobywają tylu bramek, ilu byśmy sobie życzyli, lecz na tę chwilę niewiele możemy z tym zrobić. Mamy dobrych zawodników, wrócił do nas z wypożyczenia Karol Angielski i mam nadzieję, że w lidze już będzie wyglądało to lepiej. Nie potrafię w tej chwili powiedzieć który z nich zagra na szpicy z Cracovią. Walka o to miejsce trwa – przyznaje trener Wdowczyk. Przekonamy się o tym w piątkowy wieczór.

 

 

Liczby snajperów w poprzednim sezonie

Karol Angielski (Olimpia Grudziądz) – 30 meczów, 2416 minut, 14 goli, 5 asyst

Josip Bariszić (Piast/Arka Gdynia) – 20 meczów, 762 minuty, 2 gole, 2 asysty

Maciej Jankowski (Piast) – 29 meczów, 1919 minut, 7 goli, 2 asysty

Łukasz Krakowczyk (CLJ/Piast) – 27 meczów, 2257 minut, 18 goli, 0 asyst

Michal Papadopulos (Zagłębie/Piast) – 36 meczów, 1973 minuty, 3 gole, 2 asysty

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
~Janek :
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
W Gliwicach mają peszka że ludzie nie są tak głupi jak w Zabrzu i na byle co nie chodzą!
13 lip 17 02:10
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii