Cracovia zaczęła przygotowania z dwoma nowymi piłkarzami

Dwóch nowych zawodników pojawiło się na pierwszym treningu Cracovii przed nowym sezonem ekstraklasy.

Cracovia
 fot. Łukasz Sobala  /  źródło: Pressfocus

"Pasy" rozpoczęły w poniedziałek ekspresowe przygotowania do nowego sezonu. Na pierwszym treningu stawiło się 26 zawodników.

Błyskawicznie będą się toczyć przygotowania Cracovii do nowego sezonu, dlatego w zespole "Pasów" nie mają ani chwili do stracenia. W poniedziałkowe popołudnie na boisku przy ulicy Wielickiej stawiła się mocna, 26-osobowa grupa. Brakowało jedynie Bartosza Kapustki, który przebywa na Euro 2016, Grzegorza Sandomierskiego, który dostał o dzień wolnego więcej od pozostałych piłkarzy, bo przebywał na weselu oraz Mateusza Szczepaniaka, na którego rozpoczęcie treningów z Cracovią nie zgodziło się Podbeskidzie Bielsko-Biała (piszemy o tym na sąsiednich stronach). Pozostali po krótkim rozbieganiu, odbyli godzinne zajęcia na boisku.

 

Wzięli w nich udział dwaj nowi piłkarze - Słowak Milan Dimun z FC VSS Koszyce oraz Robert Litauszki z Ujpesztu Budapeszt. Obaj dostali na treningi zgodę od swoich dotychczasowych klubów i nie będzie przeszkód, by wystąpili w I rundzie eliminacji Ligi Europy. Zawodników do europejskich pucharów należy zgłosić przed 20 czerwca. Po tym terminie, przed lipcowym rewanżem, Cracovia będzie mogła zgłosić jeszcze tylko jednego piłkarza. To więc furtka, która może umożliwić Szczepaniakowi grę w drugim spotkaniu pierwszej rundy pucharów. W inauguracyjnym treningu wzięli udział także Łukasz Zejdler i Dariusz Zjawiński, których kontrakty wygasają za kilkanaście dni i nie zostaną przedłużone. Obaj będą musieli poszukać szczęścia gdzie indziej. Zjawińskim interesuje się Arka Gdynia.

 

Na własnych obiektach krakowianie potrenują jeszcze tylko trzy dni. W czwartek rano wyruszą na zgrupowanie do Trzebnicy. W czasie obozu rozegrają dwa sparingi - 18 czerwca z jednym z dolnośląskich III-ligowców, a później w Opolu z MSK Żylina. Na zakończenie zgrupowania, Cracovia zmierzy się w Kamieniu koło Rybnika z Ruchem Chorzów.

 

 

Z tej samej kategorii