Rakels już trenuje. Wiosną chce grać!

Łotewski skrzydłowy wraca do Cracovii. Rakels został wypożyczony na pół roku z angielskiego Reading FC. Potem, konkretnie od 1 lipca, wejdzie w życie jego dwuletni kontrakt z krakowianami

WISLA KRAKOW - CRACOVIA KRAKOW
 fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

Cracovia już pod koniec zeszłego tygodnia ogłosiła, że pomocnik Deniss Rakels przechodzi testy medyczne, po których zostanie wypożyczony do zespołu. Jeszcze wczoraj oficjalnego komunikatu, że badania nie wykazały niczego złego, jeszcze nie było, ale Łotysz od poniedziałku trenuje już z zespołem. Rakels na razie został do „Pasów” wypożyczony na pół roku z angielskiego Reading FC, ale od 1 lipca wejdzie w życie jego dwuletni kontrakt z krakowianami. To powrót po dwóch latach przerwy. Łotysz grał w Polsce także w Zagłębiu Lubin, GKS-ie Katowice i Lechu Poznań, ale to przy Kałuży przeżywał najlepsze momenty w karierze. O tym, w jakiej formie jest piłkarz, najprawdopodobniej będzie się można przekonać już w środę, gdy Cracovia zagra z Zagłębiem Sosnowiec. Mecz rozpocznie się o 14.00 w Sosnowcu.

 

Wcześniej, bo z samego rana, zespół odbędzie jeszcze trening na własnych obiektach. Trener Michał Probierz nadal nie odpuszcza swoim zawodnikom. We wtorek piłkarze spędzili w klubie praktycznie cały dzień. Zaczęli od wspólnego śniadania, po którym pierwszy raz trenowali, a po obiedzie znów wyszli na boisko. Atak zimy w Krakowie sprawił, że tym razem zespół nie mógł już, jak na początku przygotowań, ćwiczyć na naturalnej nawierzchni i zajęcia odbywają się teraz już na świeżo wyremontowanej sztucznej trawie. W ten sposób „Pasy” będą się przygotowywać do końca tygodnia.

 

Na zakończenie tego etapu przygotowań w sobotę rozegrają w Mielcu dwa sparingi – o 12.00 z miejscową Stalą, a o 14.00 z II-ligową Siarką Tarnobrzeg. Krakowianie mają zagrać na dwa składy, co oznacza, że każdy zawodnik spędzi na boisku po 90 minut. To będą ostatnie mecze, jakie Cracovia rozegra tej zimy na polskich boiskach. Kolejne sparingi odbędą się w przyszłym tygodniu już na obozie w Turcji.

 

Z tej samej kategorii