Pełna mobilizacja. Co musisz wiedzieć przed meczem w Zabrzu?

W meczu z „Pasami” zabrzanie chcą się godnie pożegnać ze swoimi fanami i udanie zakończyć świetny dla siebie rok, w którym awansowali do ekstraklasy i gdzie jesienią stali się rewelacją rozgrywek.

Cracovia Krakow - Gornik Zabrze
 fot. Krzysztof Porebski  /  źródło: Pressfocus

* Powszechna mobilizacja panuje w Zabrzu przed poniedziałkowym starciem z Cracovią. Klub nie zorganizował żadnej konferencji prasowej, a sztab szkoleniowy poprosił piłkarzy o całkowite wyłączenie się i skupienie na ważnym spotkaniu. Wyjątek uczyniono tylko dla Igora Angulo, który wczoraj po południu spotkał się z młodymi zawodnikami Promotora Zabrze.

 

* Trójka piłkarzy Górnika jest w dziesiątce najczęściej faulujących piłkarzy w ekstraklasie po 20 kolejkach. Na drugim miejscu w tej klasyfikacji jest Michał Koj, z 46 faulami na koncie. Mniej przewinień mają na swoim koncie Łukasz Wolsztyński i Szymon Matuszek, którzy zamykają pierwsza dziesiątkę. „Wolsztyn" ma na koncie 39 fauli, a kapitan zespołu z Zabrza 37.

 

* W obu zespołach są zawodnicy, którzy nie zagrają z powodu pauzy za żółte kartki. Obaj to obrońcy, w Górniku Michał Koj, a w jedenastce z Krakowa Piotr Malarczyk. Tego pierwszego na lewej stronie obrony może zastąpić Meik Karwot, który jednak w tym sezonie mało co grał. Z kolei w miejsce Malarczyka powinien wystąpić Ukrainiec Ołeksij Dytiatjew.

 

* W Krakowie trwają podsumowania dotyczące skandalicznych derbów z Wisłą, które na skutek pokazu pirotechnicznego zostało przerwane w II połowie. Zdaniem prezesa Cracovii, profesora Janusza Filipiaka, odpowiedzialność za porządek na stadionie powinna wziąć policja, a nie firmy ochroniarskie.

 

Przypuszczalne składy

Górnik: Loska - Wolniewicz, Wieteska, Suarez, Ambrosiewicz - Kądzior, Matuszek, Żurkowski, Kurzawa - Ł. Wolsztyński, Angulo.

Cracovia: Sandomierski - Fink, Helik, Dytiatjew, Pestka - Wójcicki, Deja, Drewniak, Javi Hernandez, Mihalik - K. Piątek.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~JaaUżytkownik anonimowy
~Jaa :
No photo~JaaUżytkownik anonimowy
Probierz zmienia cały skład Cracovi, a zanim piłkarze się ze sobą ograją to spadniemy do I ligi...
18 gru 17 17:42
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii