Dariusz Wdowczyk: Stal była trudnym przeciwnikiem

Najważniejsze, że zagraliśmy na zero z tylu i awansowaliśmy do kolejnej rundy. To w ostatnich latach się nie udawało - cieszył się trener Piasta po zwycięstwie w 1/16 Pucharu Polski nad Stalą Mielec.

Piast Gliwice - Slask Wroclaw
 fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

DARIUSZ WDOWCZYK (trener Piasta Gliwice): - Nie było to łatwe spotkanie. W meczach z rywalami z niższych lig ekstraklasowe zespoły mają zawsze wiele do stracenia. Oczekuje się od nich zwycięstwa, porażka byłaby ogromnym rozczarowaniem. Udało nam się, ale trzeba przyznać, że Stal była trudnym przeciwnikiem. Wykazaliśmy więcej dojrzałości i mądrości niż gospodarze, a to mnie bardzo cieszy. Musieliśmy być czujni przez całe spotkanie. Rywale mieli kilka czystych okazji, między innymi po strzale głową... Stałe fragmenty czy długie wyrzuty z autu to sytuacje, w których mogliśmy czuć się zagrożeni. Najważniejsze jednak, że zagraliśmy na zero z tylu i awansowaliśmy do kolejnej rundy. To nie udawało się w ostatnich latach, więc to był nasz główny cel. Stali życzę natomiast powodzenia w rozgrywkach ligowych.

 

ZBIGNIEW SMÓŁKA (trener Stali Mielec): - W meczu z Piastem nie mogło wystąpić wielu moich piłkarzy. Wśród tych, którzy pojawili się na boisku, początkowo było widać przerażenie. Smutne jest to, że sami sobie strzeliliśmy bramkę na 0-1. Muszę natomiast pochwalić zawodników za to, że udawało nam się zepchnąć Piasta na ich połowę. Jestem zadowolony, bo to spotkanie pokazało, że jesteśmy dobrze przygotowani motorycznie, co momentami pozwalało grać z gliwiczanami jak równy z równym. Widać było jednak różnicę klas rozgrywkowych i wiem, że w starciu z zespołem z Ekstraklasy nie można pozwalać sobie na takie błędy w obronie. Takie drużyny potrafią je wykorzystać. Mieliśmy sporo sytuacji, a na boisku zostawiliśmy dużo serca i za to jestem moim zawodnikom bardzo wdzięczny. Szkoda, że nie udało się zdobyć kontaktowej bramki, bo ten stadion i ci kibice potrafią nas ponieść. Dobrze byłoby odwdzięczyć się im za ten doping trafieniem i przeżyć dobre chwile.

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG :
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
Piast walczcie jak lwy w PP, padniecie jak muchy w Ex... :)))
9 sie 17 13:28 | ocena:100%
Liczba głosów:1
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii