Piast zakontraktował Chorwata, na razie na rok

Dario Rugasević został nowym zawodnikiem Piasta. 26-letni lewy obrońca podpisał z gliwickim zespołem roczną umowę z opcją jej przedłużenia o kolejne dwa sezony.

Dario Rugasević
 fot. Piast Gliwice  /  źródło: Materiał prasowy

Chorwat jest wychowankiem HNK Cibalia Vinkovci, gdzie spędził większość piłkarskiej kariery. W 2013 roku przeniósł się do RNK Split, w którym grał przez trzy sezony. Na początku 2016 roku wrócił do swojego pierwszego klubu, a w sezonie 2016/17 występował w rumuńskim Gaz Metan Medias. Wystąpił w 25 meczach tamtejszej ekstraklasy. - Jestem szczęśliwy, że trafiłem do Gliwic. Podpisanie kontraktu z Piastem uważam za dobry krok w swojej karierze. To poukładany klub, w którym można skupić się na pracy, a Ekstraklasa to silna i profesjonalna liga. Chcę odwdzięczyć się za zaufanie, którym obdarzono mnie w Piaście - powiedział nowy nabytek Piasta.

 

- Chcę jak najszybciej wejść w treningi i ciężką pracą przekonać do siebie trenera. Jestem zawodnikiem, dla którego zawsze jest najważniejsze dobro drużyny. Będę walczył i starał się, aby pomóc Piastowi osiągać lepsze wyniki. To dobra drużyna, która jednak pechowo nie zdobywała punktów. Czas to zmienić - zapowiedział Rugasević.

 

- To doświadczony zawodnik, który w swojej karierze rozegrał 141 spotkań w lidze chorwackiej, a ostatnio występował w Rumunii, gdzie rozegrał 25 meczów ligowych. Dario to ambitny oraz pracowity piłkarz, którego udało się pozyskać bez kwoty odstępnego, a takie było założenie. W sytuacji w jakiej znaleźliśmy się w sierpniu, był dla nas najlepszym wyborem - cieszy się dyrektor sportowy Piasta, Łukasz Piworowicz.

Komentarze (7)

Napisz komentarz
No photo
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
~Janek :
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
A w Zabrzu krupnioki jak kiedyś bendą dawali za darmo? Fajnie sobie z moim chłopakiem kiedyś my pojedli, a on sobie jeszcze wzioł na wynos. Jak jusz muszę płacić podatki na słabiutką drużynę ze słabej Polskiej Ekstraklasy, to se pojadłem za darmochę, a co. Napiszcie czy teraz też bendą dawali gratisowe krupnioki. Na Paście to bilety drogie i za kiełbaskę żądają 8 zeta a piwo to takie siki. W Zabrzu i bilety tanie i cóś można podjeść.
10 sie 17 18:19 | ocena:100%
Liczba głosów:1
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~gliwiczaninUżytkownik anonimowy
~gliwiczanin :
No photo~gliwiczaninUżytkownik anonimowy
A w Zabrzu 16 000 pękło na 3 dni przed meczem. Górnik to jednak ma potencjał kibicowski jak NIKT na GŚ i mało kto w Polsce
10 sie 17 15:55
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~sławUżytkownik anonimowy
~sław :
No photo~sławUżytkownik anonimowy
Widocznie teraz obrońcy będą strzelać gole, tyle gadania na temat
pracy sztabu Piasta a napastnika, jak nie ma tak niema.
Piast będzie pewnie murował bramkę obrońcami,
niech tylko nie zapomną o spoinie potrzebnej każdej budowie.
10 sie 17 09:07
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii