Dankowski: Nie rozumiem dlaczego po derbach nie było ciepłej wody?

Dankowski
 fot. Dawid Markysz  /  źródło: Edytor

Józef Dankowski opowiada o atmosferze w Górniku po wygraniu derbów. Co ciekawe piłkarze umyli się dopiero w Zabrzu.

DARIUSZ CZERNIK: Ile razy spojrzał pan od niedzieli w tabelę?
JÓZEF DANKOWSKI: Może raz, ale nie dlatego, że jako piłkarz liderem było pewnie około stu razy przez wszystkie sezony gry w Górniku. To dawne czasy. Fajne, ale dawne. Szczerze, to byłem trochę zaskoczony, że zostaliśmy po tej kolejce liderem ligi. Przecież nie wystarczyła do tego wygrana w Chorzowie. Musiały przegrać inne kluby – Legia i Bełchatów. Potrzebny był też remis Śląska. Tak się to ładnie dla nas ułożyło i... tyle. Bylibyśmy niepoważni pompując teraz balon, skoro drużyny z miejsc 10-11 mają do nas sześć punktów straty. Co to jest?!


Rok temu po jedenastu kolejkach mieliście punkt więcej niż dziś. Tylko Legia była mocniejsza.
JÓZEF DANKOWSKI: Nie wiem czy mocniejsza, ale nie miała takich wpadek, jak tej jesieni. To jednak problem Legii. Rok temu wszyscy uczyli się nowego systemu rozgrywek. Teraz każdy już wie, że trzeba wręcz ciułać każdy punkt od początku. Samemu się zdobywa, a jeszcze odbiera rywalom. Dlatego w tabeli jest taki tłok, a o tym, że liga jest wyrównana wiedzieliśmy już przed pierwszą kolejką. Cieszmy się z małych rzeczy. Po małym dołku zaczęliśmy wygrywać, także te mecze, w których pierwsi tracili gole. Po osiemnastu latach wygraliśmy w Chorzowie. To wszystko w naprawdę trudnej sytuacji finansowej, która tajemnicą nie jest. Tylko na to, że 21 punktów wystarczy do pierwszego miejsca tego etapu ligi wpływu nie mamy.


Wróćmy na Cichą. Przed meczem powiedział pan, że to Ruch jest faworytem. Ile w tym było kurtuazji, a ile chęci dołożenia rywalowi presji.
JÓZEF DANKOWSKI: Szczerze? Nie rozmawiałbym o tym, ale pani prowadząca konferencję powiedziała, że to my przystąpimy do meczu w roli faworyta. Więc trochę odbiłem piłeczkę. Ruch grał pod tak dużą presją, że nie wiem, czy mogła być większa. Rywal, miejsce w tabeli... Gdybyśmy przyjechali na Cicha jako mistrz Polski, kibice i tak żądaliby od Ruchu wygranej. Podobnie byłoby z nami w Zabrzu. Taki smak derbów...

Pan grał w derbach na Cichej już 30 lat temu. Coś się zmieniło w porównaniu z tamtymi czasami?
JÓZEF DANKOWSKI: Stadion ten sam, kibice... Zawsze jest podobnie. Myślę nawet, że im dłużej trwał mecz, tym doping mniej pomagał Ruchowi. Na trybunach kibice też mieli chyba świadomość, że więcej argumentów tego dnia ma po swojej stronie Górnik. Jeżeli coś się zmieniło na gorsze, to standardy obowiązujące w szatni. Nie wymagamy cudów, ale nie rozumiem, dlaczego z natrysków po meczu nie leciała woda. Kąpaliśmy się dopiero w Zabrzu. Może mieli awarię...

 

Cała rozmowa w czwartkowym numerze Sportu

Komentarze (5)

Napisz komentarz
No photo
No photo~GumaUżytkownik anonimowy
~Guma :
No photo~GumaUżytkownik anonimowy
Czy szanowna redakcja katowickiego Sportu może przy nazwie klubu u góry zmienić w końcu herb klubu? Od kilku ładnych lat dajecie ciągle ten sam stary herb Górnika, zamiast używac tego, który jest aktualny od kilku ładnych lat.
8 paź 14 23:09 | ocena:83%
Liczba głosów:6
83%
17%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~semmelUżytkownik anonimowy
~semmel :
No photo~semmelUżytkownik anonimowy
Dobrze że do Zabrza mają blisko. Współczuję graczom Pogoni.
http://bialysemmel.blogspot.com
9 paź 14 14:29 | ocena:83%
Liczba głosów:6
83%
17%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~ProKSGUżytkownik anonimowy
~ProKSG
No photo~ProKSGUżytkownik anonimowy
do ~kibic:
No photo~kibicUżytkownik anonimowy
9 paź 14 08:25 użytkownik ~kibic napisał
A to w Zabrzu nie wiedza jak to jest byc bez ciepłej wody ?? Przeciez u nich to standard...
Bankrut liderem, to tylko w Polsce możliwe...
Oj boli liderowanie Górnika, boli. I tak ma być musi boleć.
13 paź 14 17:34
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii