Były piłkarz Górnika Zabrze wściekły na prezesa!

Daniel Barbus ma sporo pretensji do Bartosza Sarnowskiego. Jego zdaniem szef Górnika nie troszczy się o młodych piłkarzy.

Daniel Barbus
 fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

21-letni Barbus jest wychowankiem Promotora Południe Zabrze, skąd w sezonie 2009/10 trafił do drużyny juniorskiej Górnika. W 2012 roku w wieku zaledwie 16 lat i 77 dni zadebiutował w drużynie w ekstraklasie. Wszedł na boisko na ostatnie minuty w spotkaniu z Podbeskidziem (3:0). W młodszym wieku w najwyższej klasie rozgrywkowej w barwach Górnika grali jedynie Joachim Hutka (15 lat i 357 dni) i Włodzimierz Lubański (16 lat i 52 dni).


Nie spadł z nieba
Zabrzan prowadził wtedy Adam Nawałka, który na pomeczowej konferencji ocenił Barbusa: - Ten zawodnik nie spadł z nieba, już wcześniej czasami trenował z pierwszym zespołem, grał w sparingach. Tylko od niego będzie teraz zależało, jak potoczy się jego kariera. Barbus od tamtego czasu ani razu nie zagrał w ekstraklasie. Nie przebił się do pierwszego składu, występował w Centralnej Lidze Juniorów, trzecioligowych rezerwach, a później był wypożyczany do Puszczy Niepołomice i Polonii Bytom (w obu klubach grał w II lidze). Pomocnik w ubiegłym tygodniu trafił do trzecioligowego Podhala Nowy Targ. - Daniel od piątku jest zawodnikiem Podhala. Podpisał dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o 12 miesięcy - tłumaczy Michał Mołdoch, menedżer zawodnika.

 

Zbędne ogniwa?
W poprzednim tygodniu piłkarz zamieścił na Facebooku bardzo emocjonalny wpis, gdzie między innymi pojawiły się sformułowania: „dzień przed pierwszym meczem "udało" się mnie w końcu zgłosić do rozgrywek 3 ligi, dzięki łaskawości i kompetencji zarządu Górnik Zabrze S.S.A., a w zasadzie dzięki "nowemu prezesowi przybyłemu z nad morza i obcemu na Śląsku" (…) Kolejny już raz zarząd i "Pan" prezes udowadniają, że nie radzą sobie z pełnionymi przez siebie obowiązkami. Co więcej, sytuacja nie dotyczy tylko mnie, ale też większej ilości osób związanych z Górnikiem, tych młodszych i tych starszych, którzy traktowani są jak zupełnie zbędne ogniwa, a są przecież znacznie bardziej zasłużeni dla klubu niż którykolwiek członek zarządu czy prezes. (...) A dlaczego o tym piszę ?! Po to, by każdy mógł się dowiedzieć o tym, że pomimo pięknej i bardzo dobrej postawy zawodników w meczach ekstraklasy, których nomen omen w większości znam i bardzo podziwiam za taką grę - (BRAWO PANY!!) - to w klubie wcale wiele się nie zmieniło i pewnie, po tym co napiszę, się nie zmieni, ale chcę powiedzieć Wam wszystkim, a także młodszym zawodnikom, juniorom, trampkarzom i dzieciaczkom z Akademii, że przyjdzie kiedyś taki czas w życiu każdego z Was, że skończycie wiek juniora i zderzycie z rzeczywistością, a w niej okaże się, że tak naprawdę bez względu na to czego byście nie osiągnęli, przyjdzie jakiś tam PAN, naopowiada Wam jak to nie będzie ekstra, a potem bez słowa, telefonu, SMS-a odejdziecie z klubu i wszyscy będą mieli gdzieś to, że tyle lat zasuwałeś, łamałeś nogi, wygrywałeś i przegrywałeś mecze, to że z godłem Górnika na piersi dumnie szedłeś przez świat”.

 

Bez wywiadów
Skontaktowaliśmy się z zawodnikiem, który potwierdził, że zamieścił takie słowa na swoim profilu na Facebooku. Chcieliśmy zapytać go o kilka kwestii, ale Barbus skierował nas do swojego menedżera. - Na razie Daniel nie chce udzielać wywiadów w tej sprawie – zaznacza Michał Mołdoch. Poprosiliśmy o komentarz prezesa Bartosza Sarnowskiego. - Jakiś rozżalony piłkarz, który nigdy nie zaistniał w Górniku, chce toczyć polemikę przez Facebooka. Nie mam zamiaru wchodzić w taką dyskusję - odpowiada szef zabrzańskiego klubu.

 

Komentarze (7)

Napisz komentarz
No photo
No photo~TrociniokUżytkownik anonimowy
~Trociniok :
No photo~TrociniokUżytkownik anonimowy
A ja się pytam kto odpowiada za młodziez w Gorniku!?Przeciez nie prezes Sarnowski.Od tego jest pion sportowy z Bochynkiem i Zurkiem na czele.A oni robią co chcą niestety.Brzydko popatrzysz masz swojec zdanie to jestes skreslony.Trzymali w klubie lata Staszczaka,Dankowskiego,Papisa,,Leszczaka zawodnikow po 25 lat i wiecej i płacili mega kase. w rezerwach!Znalazł sie jeden co otworzył tą szafe i trupy wyleciały ale ta osoba też szybko została zwolniona z klubu zeby za duzo nie wiedziała.Karuzela się kręci dalej.
17 sie 17 18:22 | ocena:91%
Liczba głosów:11
91%
9%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~gliwiczaninUżytkownik anonimowy
~gliwiczanin :
No photo~gliwiczaninUżytkownik anonimowy
Jakby nie dbali o młodych Górnik nie byłby gdzie teraz jest i tak młodym składem. Barbus nie potrafił się przebić i teraz płacze że nim się nie interesowali. A SPORT niech skończy jątrzyć bo widać zazdrość aż bije po oczach. Napiszcie że już na Płock sprzedali 3600 biletów a gdzie tam mecz.
17 sie 17 23:36 | ocena:100%
Liczba głosów:7
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~szwagier Użytkownik anonimowy
~szwagier :
No photo~szwagier Użytkownik anonimowy
Nie tylko w Gorniku tak z młodymi zawodnikami postępują lepiej zagraniczny szrot ściągnąć i kolesiów leni.
17 sie 17 12:49 | ocena:57%
Liczba głosów:7
57%
43%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii