Dani Suarez: Real nigdy się nie poddaje!

Rozmowa z Danim Suarezem, hiszpańskim obrońcą Górnika Zabrze o pojedynku Real Madryt - Barcelona.

Gornik Zabrze - Lech Poznan
 fot. Łukasz Sobala  /  źródło: Pressfocus

Krzysztof BROMMER: Rozegrał pan ponad sto spotkań w drużynach Realu Madryt C oraz Realu Madryt Castilla i nadal mocno kibicuje pan „Królewskim”. Rozczarował pana wynik sobotniego spotkania z Barceloną?
Dani SUAREZ: - Wynik na pewno jest dużo gorszy niż gra. Porażki zawsze bolą, ale jako zawodowy piłkarz wiem, że taki jest futbol, raz jesteś na górze, raz na dole. Pierwsza połowa nie zapowiadała porażki. Real grał lepiej od Barcelony, miał okazje, ale ich nie wykorzystał. Po przerwie to Barcelona była lepsza i skuteczniejsza. Trudno powiedzieć, czemu nastąpiła taka przemiana pomiędzy połowami. Kibice Realu oczekiwali zwycięstwa i wydawało się, że tak może się stać po zmianie stron. Barcelona wrzuciła jednak najwyższy bieg i nie dała szans „Królewskim”.

 

Na trenera Zinedine Zidane'a spadła fala krytyki. Czy Francuz może obawiać się utraty pracy?
Dani SUAREZ: - Myślę, że Zidane poradzi sobie z presją i kłopotami. W Madrycie wszyscy pamiętają o tym, że pod jego wodzą drużyna odnosiła sukcesy, dwa razy wygrała Ligę Mistrzów, a ostatnio klubowe mistrzostwo świata. Słabsze momenty zawsze się przytrafiają i trzeba się z tym pogodzić oraz je przezwyciężyć.

 

Należy pan do grona tych osób, które uważają, że Barcelona już może cieszyć się z mistrzostwa Hiszpanii?
Dani SUAREZ: - Wiadomo, że do końca rozgrywek jeszcze wiele czasu i wiele spotkań, ale nie można też siebie i wszystkich dookoła oszukiwać. Bardzo trudno będzie Realowi dogonić Barcelonę, odrobić 14 -punktową stratę i zgarnąć tytuł. Real jednak ma taki charakter, że nigdy się nie poddaje. W historii piłki nie takie powroty miały miejsce. Nawet z trudniejszych opresji drużyny wychodziły, więc wszystko jest możliwe. Dopuszczam taki scenariusz, ale powtarzam: sądzę, że Barcelona będzie pilnowała swojej przewagi.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG :
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
Visca el Barca & Free Cataluńa
Wolność dla Katalonii ; Wolność dla \G/órnego Śląska !!!!
27 gru 17 16:53 | ocena:76%
Liczba głosów:17
76%
24%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii