Pech Piasta w meczu z Cracovią. Gliwiczanie stracili punkty i kapitana

Nowa drużyna Cracovii dość szczęśliwie zremisowała z Piastem 1:1, choć podopieczni Dariusza Wdowczyka mieli masę okazji do zgarnięcia pełnej puli. Gliwiczanie na kilka tygodni stracili Gerarda Badię.

Cracovia Krakow - Piast Gliwice

Pasy rozpoczęły mecz ambitnie i szybko objęły prowadzenie. Po dośrodkowaniu Mateusza Wdowiaka Jakub Szmatuła dał się uprzedzić w polu karnym Zenjovowi, który zdobył debiutancką bramkę w ekstraklasie.

Krakowianie nacieszyli się jednak prowadzeniem tylko przez kilkadziesiąt sekund. Piast odpowiedział bardzo szybko. Po dograniu Macieja Jankowskiego i sprytnym przepuszczeniu piłki przez Vassiljewa, gola strzelił Gerard Badia. Podwójny błąd w tej akcji popełnił Pestka, który najpierw złamał linię spalonego, a później nie upilnował Hiszpania. Po tym jak gliwiczanie doprowadzili do wyrównania, zaczęli nadawać ton grze. Cracovia ograniczała się do zrywów i kontrataków. Piast nie potrafił jednak stworzyć zbyt wielu klarownych sytuacji, a do tego doznał sporej straty. Po 25 minutach boisko musiał opuścić Badia. Pierwsze diagnozy mówią o kontuzji łąkotki i kilku tygodniach przerwy. Dla gliwiczan to duży kłopot.

Po przerwie goście pokazali się jako drużyna lepiej zorganizowana. Nie potrafiła tego jednak udokumentować. Najlepszą okazję zmarnował Vassiljew, który na kwadrans przed końcem meczu nie wykorzystał rzutu karnego podyktowanego za zagranie ręką Deleu. Estończyk nie trafił nawet w bramkę Wilka i uratował tym samym debiut Probierza, z którym jeszcze niedawno z sukcesami współpracował w Jagiellonii.

Cracovia – Piast Gliwice 1:1 (1:1)

1:0 – Zenjov, 13 min

1:1 – Badia, 14 min

CRACOVIA: Wilk, Deleu, Helik, Malarczyk, Pestka – Čovilo, Dimun (56. Drewniak) – Wdowiak (57. Szczepaniak), Zenjov, Mihalik (72. Sowah) – Piątek.

PIAST: Szmatuła – Konczkowski, Sedlar, Hebert, Pietrowski – Murawski, Dziczek – Badia (25. Bukata), Vassiljev, Żivec – Jankowski (89. Papadopulos).

Żółte kartki: Deleu (75. niesp. Zach.), Zenjov (90. niesp. zach.), Pestka (90. faul) - Vassiljew (7. niesp. Zach.), Murawski (26. faul), Bukata (36. faul).

Sędziował Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).

Widzów: 8109.