Żurek bezlitosny: 3 godziny treningu

Bez pracy nie ma kołaczy. tej zasadzie hołduje Jan Żurek.
 /  fot. Paweł Berek  /  źródło: Pressfocus

Po świętach trener zabrzan zaordynował bardzo ciężki trening. Już w piątek mecz z Pogonią Szczecin.

Zgodnie z zasadą, że ciężka praca popłaca, trener Jan Żurek zaordynował drużynie prawie 3-godzinny trening. A uczestniczyli w nim także zawodnicy zespołu rezerwowego, Adam Wolniewicz, Radosław Gruszka i Michał Rutkowski.
Górnicy najpierw 1,5 godziny ćwiczyli w siłowni, by na kolejne 3 kwadranse przenieść się na boczne boisko. Po występie w reprezentacji U-21 Bośni i Hercegowiny powrócił do Zabrza Armin Ćerimagić. Bośniak już trenuje i przygotowuje się do spotkania z Pogonią. Sztab trenerski czeka natomiast na powrót Marcisa Ossa i Kena Kallaste, którzy przebywają na zgrupowaniach reprezentacji Łotwy i Estonii. Dzisiaj Estończycy grają z Serbią, natomiast Łotwa z Gibraltarem. Po tych meczach obaj piłkarze w trybie przyspieszonym wracają do Polski. Na wtorkowych zajęciach brakowało także Bartłomieja Gajdy, który jest na zgrupowaniu kadry U-17.Jego drużyna gra bowiem w eliminacjach mistrzostw Europy w swojej kategorii wiekowej.

W trakcie wtorkowego treningu sztab trenerski zarządził sporo ćwiczeń strzeleckich, były także dośrodkowania. Nic dziwnego, że bramkarze mieli pełne ręce roboty. Informowaliśmy już wcześniej, że Paweł Golański i Erik Grendel już trenują z resztą kolegów. Z kolei Marcin Urynowicz dopiero zaczyna wdrażać się w trening. - Wszystko idzie zgodnie z planem, cieszę się, że nic mnie nie boli. Obym tylko nie zapeszył... - uśmiecha się młody napastnik Górnika.

Piłkarze ciężko pracują przed potyczką z Pogonią, podobnie jak personel techniczny dbający o murawę. We wtorek zabrzański trawnik był koszony, w piątek (jeszcze przed meczem) cała operacja zostanie powtórzona. Nawierzchnia boiska na Arenie Zabrze należy do najlepszych w rodzimej Ekstraklasie i ludzie odpowiedzialni za stan murawy cały czas dmuchają na nią i chuchają...

 

Trybuna, którą zajmują najzagorzalsi fani Górnika Zabrze będzie otwarta na meczu z Pogonią Szczecin. Zabrzański klub przygotował specjalną promocję. Bilety normalne na trybunę południową można kupować w cenie 10 PLN. Ceny pozostałych biletów - bez zmian. Mecz z Pogonią Szczecin będzie ostatnim Górnika w rundzie zasadniczej.

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~PiłkarzKSGUżytkownik anonimowy
~PiłkarzKSG :
No photo~PiłkarzKSGUżytkownik anonimowy
Zapraszamy na mecz,atmosfera wspaniała a piłka....kto by sie przejmował szczegółami!?
30 mar 16 08:17 | ocena:100%
Liczba głosów:1
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii