Bartosz Szeliga przechodzi do Termaliki

24-letni pomocnik, który od 4,5 roku bronił barw Piasta Gliwice przenosi się do Niecieczy. Bartosz Szeliga podpisał z Termaliką 3-letnią umowę.

Piast Gliwice - Wisla Plock
 fot. Łukasz Sobala  /  źródło: Pressfocus

Szeliga trafił do Piasta zimą 2013 roku z Sandecji Nowy Sącz, której jest wychowankiem. Łącznie w gliwickim zespole rozegrał 105 spotkań. Jego dorobek to 11 goli i 10 asyst. Ubiegłego sezonu 24-latek nie może jednak zapisać po stronie plusów. W 26 meczach tylko dwukrotnie trafił do siatki rywali, w efekcie czego nie znalazł się w kadrze pierwszego zespołu Piasta na przyszły sezon. Ostatecznie Szeliga znalazł nowy klub - zawodnik podpisał 3-letni kontrakt z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza.

 

- Przyszedłem do Piasta jako niedoświadczony i nieograny zawodnik. Wiele osób zastanawiało się, czy ten ruch się uda… ale myślę, że z perspektywy czasu można powiedzieć, że się udał. Rozegrałem niemal sto meczów w Ekstraklasie, zdobyłem wicemistrzostwo Polski - wspomina były już zawodnik klubu z Okrzei. - Przeżyłem tu naprawdę dużo wspaniałych chwil, poznałem wielu wspaniałych ludzi, którzy ukierunkowali moją karierę. Czas spędzony w Gliwicach będę wspominał w samych superlatywach. Wiem jednak, że teraz muszę odejść, aby się dalej rozwijać. W piłce nożnej nie ma sentymentów - dodał nowy gracz Termaliki.

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
~Janek :
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
Bardzo dobry ruch Piasta.Za niego piast nabędzie z trzech oncokrajowców piątego sortu.Jeszcze na koperty zostanie.
24 sie 17 13:40 | ocena:63%
Liczba głosów:8
38%
63%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii