Bartosz Kopacz w Zagłębiu Lubin. "Chcę się rozwijać"

Gornik Zabrze - GKS Katowice
 fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

25-letni obrońca opuszcza Górnika Zabrze. Od przyszłego sezonu będzie bronić barw Zagłębia Lubin.

Kopacz był zawodnikiem Górnika przez dwa ostatnie sezony. Do Zabrza trafił latem 2015 roku z Termaliki. Już w lipcu zeszłego roku obrońcą interesowało się Zagłębie Lubin, ale Górnik zażądał od Miedziowych 300 tysięcy euro (tyle wynosiła kwota odstępnego w jego kontrakcie).

 

Kopacz nie zdecydował się przedłużyć umowy ze śląskim klubem (ta kończy się pod koniec czerwca). Już zimą zawodnik był dogadany z ekipą z Lubina. Od lipca będzie jej pełnoprawnym członkiem. - Teraz nikt mi nie może zarzucić, że w Zabrzu nie przykładałem się do gry, bo miałem już podpisaną umowę w Lubinie. Zadanie w Zabrzu zostało wykonane. Trochę się zrehabilitowałem za spadek. Starałem się jak najlepiej wykonywać swoja robotę - podkreśla Kopacz w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

 

- W Zagłębiu chcę się rozwijać, a zdrowa rywalizacja zwykle się przydaje. Zagłębie pechowo nie awansowało do górnej ósemki, lecz wierzę, że w następnym sezonie znowu będzie dobrze, bo miejsce Miedziowych jest w gronie czołowych polskich drużyn - dodał nowy obrońca Miedziowych.

Komentarze (26)

Napisz komentarz
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
do ~Kolanijo:
No photo~KolanijoUżytkownik anonimowy
7 cze 21:30 użytkownik ~Kolanijo napisał
Kwiek po odejsciu do Lubina nie najlepiej na tym wyszedl, po powrocie stracil miejsce w 11-ce, Bartosz przynajmniej zmazal plame spadku Gornika. Solidny obronca, szkoda. Druzyna potrzebuje wzmocnien, Ledecky rozczarowal najbardziej, po nim spodziwalem si
"Z niewolnika nie ma pracownika"....
Kopacz w Górniku nie chciał zostać, w sumie to, do pozostania w Zabrzu, zmuszony został przez trenerów i zarząd a jego odejście (prawnie) blokował ważny kontrakt. Doszło do porozumienia pomiędzy nim i klubem że zostanie do końca kontraktu, pomoże na tyle na ile będzie w stanie mógł pomóc i z dniem końca kontraktu będzie mógł odejść za darmo. W nowym klubie taki zawodnik z "wolnego transferu" otrzymuje większą prowizję za podpisanie nowego kontraktu i jednocześnie wyższe wynagrodzenie niż miał w poprzednim klubie (licząc jego wynagrodzenie ex-klasowe w KSG).
O.K. - dopełnił warunków umowy - jest wolny.
Tylko po co teraz to bezsensowna gadka i tłumaczenie się z "D" o chęci rozwijania się w Lubinie ? Przecież u Stokowca nie rozwinie się więcej niż mógłby u Brosza. Bogatszy klub, większa konkurencja i może (ale nie musi) nie sprostać oczekiwaniom. Zamiast "sportowo" zyskać to straci tyle że finansowo będzie miał lepiej. A nie lepiej gdyby powiedział wprost że chodzi mu o kasę ? Albo nawet lepiej by zrobił gdyby nic nie mówił, i tak każdy kumaty doskonale wie po co tam idzie. Krzyż mu na drogę "Z Panem Bogiem" - niech mu sie powodzi...

ps. Kopacz to obrońca środkowy ew. przesunięty jako defensywny pomocnik,
a Ladecki jest napastnikiem środkowym ew. przesunięty jako ofensywny pomocnik
7 cze 22:34 | ocena:86%
Liczba głosów:7
86%
14%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
do ~Nocny jastrząb:
No photo~Nocny jastrząbUżytkownik anonimowy
6 cze 22:13 użytkownik ~Nocny jastrząb napisał
Comment removed due to violation of forum rules.
Marzeniem Sz. Żurkowskiego od dziecka była gra w Górniku.
Marzenie które mu się spełniło a to gdzie grał wcześniej nie ma żadnego znaczenia. Grał tam bo miał bliżej i tyle.
6 cze 23:13 | ocena:94%
Liczba głosów:18
94%
6%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
do ~głos rozsądku:
No photo~głos rozsądkuUżytkownik anonimowy
6 cze 19:31 użytkownik ~głos rozsądku napisał
Co Ty za pierdoły opowiadasz? Kopacz grał na wypożyczeniu w Termalice sezon wcześniej i wywalczył z tym zespołem awans do ekstraklasy. W zeszłym sezonie grał w Górniku w ekstraklasie i strzelił 4 gole. Weźcie przestanie opowiadać brednie nt. Kopacza. Lepi
Ty lepiej pilnuj swoich Lipskich, Mazków, Helików i Ćwielągów którzy wam pouciekali.
Oni uciekli z chorzowskiego bagna i im nie ma się co dziwić. W Zabrzu nie jest tak źle żeby ktoś na siłę musiał z Górnika chcieć uciekać.
6 cze 20:22 | ocena:86%
Liczba głosów:22
86%
14%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii