Andrzej Kotala: Trzy miliony, nie więcej!

Andrzej Kotala
 /  fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

Ruch ma ogromne problemy finansowe. Miasto Chorzów może przekazać klubowi 3 miliony złotych. - Kolejnej pożyczki nie udzielimy, bo takich pieniędzy nie mamy. Gdybyśmy chcieli to zrobić, musielibyśmy sami się zapożyczyć. To tylko pogrążyłoby finanse miasta - mówi prezydent Chorzowa.

- Po raz kolejny deklaruję, że miasto jest gotowe wesprzeć klub, ale w ramach takich środków, jakimi dysponujemy, a jest to kwota około 2 mln złotych, która jest w budżecie miasta zaplanowana na ten rok - mówi Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa.

 

- Możemy jeszcze ewentualnie wysupłać dodatkowy milion złotych. Pani skarbnik już tych pieniędzy szuka. Trzy miliony złotych to wszystko na co dzisiaj miasto stać. Więcej pieniędzy w budżecie na ten cel nie mamy. W zeszłym roku mieliśmy podobną sytuację. Licencja też była zagrożona, klub również potrzebował szybkiego wsparcia. Mówiło się, że jeśli miasto nie pomoże, to Ruch spadnie do czwartej ligi. Wtedy zrobiliśmy naprawdę wszystko, co było w naszej mocy. Dużym wysiłkiem naszym, ale też kosztem innych ważnych dla miasta inwestycji, znaleźliśmy 18 milionów złotych i pomogliśmy klubowi, udzielając pożyczki. Nie wyobrażam sobie, aby miasto było jedynym podmiotem, do którego w takiej sytuacji zwraca się zarząd klubu i jego właściciele. W czwartek jest spotkanie zarządu klubu z radnymi miasta. Od decyzji radnych będzie zależało to, czy te środki (3 mln złotych – przyp. red.) mogą być przekwalifikowane z działu promocji na zakup akcji. Na podstawie tej sytuacji, jaka jest w klubie, Ruch nie będzie mógł skorzystać ze środków na promocję, bo zalega wobec Urzędu Skarbowego i ZUS-u. Dlatego będę rekomendował radnym, aby zamienić te środki na zakup akcji. Kolejnej pożyczki nie udzielimy, bo takich pieniędzy nie mamy. Gdybyśmy chcieli to zrobić, musielibyśmy sami się zapożyczyć. To tylko pogrążyłoby finanse miasta - dodaje Kotala.

Komentarze (19)

Napisz komentarz
No photo
No photo~HajeUżytkownik anonimowy
~Haje :
No photo~HajeUżytkownik anonimowy
Dlaczego długiem Ruchu nie zajmie prokurator aby sprawdzić jak on powstał i czy pieniądze nie zostały wyprowadzone do prywatnych kieszeni.
19 kwi 13:42 | ocena:93%
Liczba głosów:15
93%
7%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~rrrUżytkownik anonimowy
~rrr :
No photo~rrrUżytkownik anonimowy
Darmozjady....piłkarzyki bawią się z moich podatków a Kotala razem z nimi !
Kiedy to się skończy
Co roku wyciągają z kasy miejskiej pieniądze
Wielcy sponsorzy Paterman i cała reszta śmiechu warte
Może by tak mojemu dziecku szkołe p. prezydent wyremontował
19 kwi 13:37 | ocena:78%
Liczba głosów:23
78%
22%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
do ~Siemce1920:
No photo~Siemce1920Użytkownik anonimowy
20 kwi 04:19 użytkownik ~Siemce1920 napisał
O Ruch to Ty się nie martw, to nie w Chorzowie co roku następuje cudowne zmartwychwstanie,
zresztą po obecnym sezonie tez się na to zanosi
A Kotala jest prezydentem jakiego miasta ?
ANDRZEJ KOTALA : "W zeszłym roku mieliśmy podobną sytuację. Licencja też była zagrożona, klub również potrzebował szybkiego wsparcia. Mówiło się, że jeśli miasto nie pomoże, Ruch spadnie do czwartej ligi. Wtedy zrobiliśmy naprawdę wszystko, co było w naszej mocy. Dużym wysiłkiem naszym, ale też wyrzeczeniami innych inwestycji, ważnych dla miasta, znaleźliśmy 18 milionów złotych i pomogliśmy klubowi, udzielając pożyczki"
http://katowickisport.pl
20 kwi 19:58 | ocena:100%
Liczba głosów:4
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii