Arkadiusz Milik w Torino?

Włoskie media spekulują, że w zimowym okienku transferowym nowym piłkarzem Torino FC może zostać reprezentant Polski Arkadiusz Milik.

Arkadiusz Milik
 fot. Paweł Andrachiewicz  /  źródło: Pressfocus

Milk przechodzi rehabilitację po kolejnym urazie kolana. Nie znaczy to, że wokół jego osoby jest cicho, szczególnie teraz, w przededniu zimowego okienka transferowego. Turyński dziennik sportowy „Tuttosport" podał właśnie informację, że Polak mógłby zostać graczem Torino FC, a do Napoli, w jego miejsce miałby podążyć Adema Ljajić.

 

- To na razie tylko plotki i pogłoski. Osobiście nie wydaje mi się, żeby do takiej wymiany pomiędzy Torino, a Napoli mogło dojść – tłumaczy Marco Bo, dziennikarz z Turynu, który na co dzień zajmuje się Torino FC.

 

- Wprawdzie Milik to dokładnie taki piłkarz, jakiego Torino potrzebuje, ale nie wiadomo, w jakiej jest dyspozycji czy jest zdrowy i gotowy do grana od zaraz. W Torino jest w tej chwili jeden dobry napastnik Belotti, drugi, Sadiq Umar jest młody i potrzebuje trochę czasu. Co do Ljajicia to nie wydaje mi się, żeby klub chciałby się pozbywać czy wymieniać – tłumaczy nam włoski żurnalista.

 

Po 17 kolejkach włoskiej Serie A Torino jest na 10 miejscu z 23 punktami na koncie. Warto wspomnieć, że w Torino grało już dwóch polskich piłkarzy. Pierwszym był pochodzący ze Lwowa Józef Słonecki, a było to... prawie sto lat temu! Jak pisze o nim w swoim opracowaniu świetny śląski wydawca Andrzej Gowarzewski, Słonecki, jako żołnierz armii austriackiej w czasie I wojny światowej zdezerterował z wojska przechodząc na stronę włoską i w 1918 roku wystąpił w kilku meczach Torino Calcio. Kilka lat później razem z katowiczaninem Emile Goerlitzem grał dla innego włoskiego klubu Edera Triest. Obaj przecierali drogę polskich piłkarzy do klubów z Zachodu.

 

Potem wielką karierę w Torino zrobił Kamil Glik. Pochodzący z Jastrzębia-Zdroju piłkarz trafił do popularnej „Granaty" w 2011 roku, żeby szybko awansować z klubem do Seria A, stać się kapitanem Torino FC i jednym z najlepszych obrońców czy obcokrajowców w historii klubu z Piemontu. Glik grał w Torino w latach 2011-16. Czy teraz w jego ślady pójdzie tyszanin Arkadiusz Milik? Wszystko okaże się w przeciągu kilku najbliższych miesięcy.

 

Z tej samej kategorii