Grabara jak... Szczęsny?

Bramkarz Liverpoolu zagrał w sparingowym meczu zespołu Oldham Athletic i wiele wskazuje na to, że właśnie w tym zespole spędzi najbliższy sezon.

U17 Polska - Serbia
 fot. Rafał Oleksiewicz  /  źródło: Pressfocus

Przypomnijmy, że pochodzący z Rudy Śląskiej Grabara kilka tygodni temu w rozmowie ze „Sportem” po raz pierwszy zasugerował, że w kolejnych rozgrywkach zagra poza klubem z Anfield Roas. - Mam nadzieję, że zostanę wypożyczony do klubu z profesjonalnej ligi. Sądzę, że będzie to League One. Swego czasu Wojtek Szczęsny wykonał taki krok. Został wypożyczony do Brentford i dzięki temu się odbudował. Chciałbym, żeby ze mną było podobnie. Nie rezygnuję z marzeń, bardzo chcę za kilka lat zagrać w Premier League – mówił nam były golkiper chorzowskiego Ruchu.


18-letni bramkarz co prawda rozpoczął przygotowania do sezonu z pierwszą drużyną LFC pod okiem trenera Juergena Kloppa, ale na zgrupowania i tournée niemieckie szkoleniowiec „The Reds” zabiera podstawowych trzech bramkarzy: Simona Mignoleta, Lorisa Kariusa oraz wracającego z wypożyczenia Dannego Warda. - To komfortowa sytuacja dla trenera, gdy ma tylu dobrych bramkarzy. Wszyscy dają z siebie maksimum i nie przesądzam, kto będzie numerem jeden - przyznał Juergen Klopp, który w poprzednim sezonie oglądał wiele spotkań zespołu rezerw, z Grabarą w składzie. - Wiele razy trenowałem też pod jego okiem – przyznaje Grabara. Polak w zagrał w sobotę w meczu sparingowym w barwach Oldham Athletic. Wiele wskazuje na to, że to właśnie tam 18-letni bramkarz Liverpool FC może trafić na wypożyczenie.

 

„The Latics” grają w League One, w której w zeszłym sezonie zajęli 17 miejsce. Obecnie w kadrze pierwszego zespołu jest tylko jeden bramkarz - Chris Kettings. Sztab szkoleniowy jest zainteresowany kilkoma zawodnikami na tę pozycję. Wśród nich znajduje się Polak. Grabara wystąpił w meczu sparingowym ze Stalybridge Celtic. Jego drużyna wygrała 4:1, a 18-letni bramkarz został pozytywnie oceniony po tym spotkaniu. Decyzja, czy zostanie w Oldham Athletic, zapadnie w najbliższych dniach.

 

Z tej samej kategorii