Kamil Glik po meczu z Angers wybrany do 11-stki L'Equipe

Kamil Glik

Forma reprezentacyjnego obrońcy coraz wyższa. Kamil Glik poprowadził AS Monaco do zwycięstwa i zrobił to w wielkim stylu.

Świetny występ Kamila Glika w meczu z Angers został doceniony przez francuski dziennik L'Equipe, który umieścił go w najlepszej jedenastce minionej serii gier Ligue 1. AS Monaco w 7. kolejce pokonało rywali 2:1 i duży w tym udział Glika, który strzelił gola wyrównującego. Dla polskiego zawodnika, to drugie trafienie w tych rozgrywkach.Kamil Glik do siatki Angers trafił w 66. minucie spotkania. Polak wykorzystał błąd obrońców gości, po czym strzałem prawą nogą doprowadził do wyrównania. Na 13 minut przed końcem meczu piłkę do własnej bramki skierował Dickson Nwakaeme i mecz zakończył się zwycięstwem podopiecznych Leonardo Jardima.

Po siedmiu kolejkach Ligue 1 AS Monaco Kamila Glika jest wiceliderem i traci tylko jeden punkt do OGC Nice. W przyszłej serii gier zespół reprezentanta Polski zmierzy się na wyjeździe z Metz. Wcześniej jednak monakijczycy zagrają drugi mecz w Lidze Mistrzów, w którym podejmą na własnym stadionie ekipę Bayeru Leverkusen.