Były bramkarz Ruchu wyróżniony

RUCH II CHORZOW - REKORD BIELSKO BIALA
 fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

Zawodnik Liverpoolu, Kamil Grabara został wybrany do grona 60 największych talentów na świecie urodzonych w 1999 roku. Na liście sporządzonej przez dziennik "The Guardian" jest jedynym Polakiem. Co ciekawe, brytyjscy dziennikarze zwrócili uwagę nie tylko na jego umiejętności bramkarskie, ale również... rzuty wolne.

17-letni bramkarz w styczniu tego roku przeniósł się z Chorzowa do Liverpoolu (odrzucając oferty Manchestery City oraz Manchesteru United), podpisując trzyletni kontrakt. Młody zawodnik przyznał, że gra w zespole z Anfield Road to krok do przodu w jego karierze. - Uważam, że najważniejsze to twardo stąpać po ziemi, bo jeśli ktoś ma głowę na karku, to nieważne czy będzie w Ruchu czy Liverpoolu, zrobi z tego wielki pożytek - podkreślił Grabara.

 

Teraz były zawodnik Ruchu został zauważony przez dziennikarzy dziennika "The Guardian". Zrobili oni zestawienie 60 największych talentów piłkarskich urodzonych w 1999 roku. Co ciekawe, brytyjscy żurnaliści zachwyceni są nie tylko umiejętnościami bramkarskimi 17-latka, ale także rzutami wolnymi wykonywanymi w stylu słynnego Paragwajczyka Jose Luisa Chilaverta.

 

- Czasami kładł się na ziemię, gdy nie miał co robić. Ma ponad 2 metry wzrostu, a wciąż rośnie. Zachwycił w Liverpoolu i jest podstawowym piłkarzem reprezentacji Polski do lat 19 - czytamy w "The Guardian".

 

Pełną listę można znaleźć tutaj.

Z tej samej kategorii