Były bramkarz Ruchu wyróżniony

Zawodnik Liverpoolu, Kamil Grabara został wybrany do grona 60 największych talentów na świecie urodzonych w 1999 roku. Na liście sporządzonej przez dziennik "The Guardian" jest jedynym Polakiem. Co ciekawe, brytyjscy dziennikarze zwrócili uwagę nie tylko na jego umiejętności bramkarskie, ale również... rzuty wolne.

RUCH II CHORZOW - REKORD BIELSKO BIALA
 fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

17-letni bramkarz w styczniu tego roku przeniósł się z Chorzowa do Liverpoolu (odrzucając oferty Manchestery City oraz Manchesteru United), podpisując trzyletni kontrakt. Młody zawodnik przyznał, że gra w zespole z Anfield Road to krok do przodu w jego karierze. - Uważam, że najważniejsze to twardo stąpać po ziemi, bo jeśli ktoś ma głowę na karku, to nieważne czy będzie w Ruchu czy Liverpoolu, zrobi z tego wielki pożytek - podkreślił Grabara.

 

Teraz były zawodnik Ruchu został zauważony przez dziennikarzy dziennika "The Guardian". Zrobili oni zestawienie 60 największych talentów piłkarskich urodzonych w 1999 roku. Co ciekawe, brytyjscy żurnaliści zachwyceni są nie tylko umiejętnościami bramkarskimi 17-latka, ale także rzutami wolnymi wykonywanymi w stylu słynnego Paragwajczyka Jose Luisa Chilaverta.

 

- Czasami kładł się na ziemię, gdy nie miał co robić. Ma ponad 2 metry wzrostu, a wciąż rośnie. Zachwycił w Liverpoolu i jest podstawowym piłkarzem reprezentacji Polski do lat 19 - czytamy w "The Guardian".

 

Pełną listę można znaleźć tutaj.

Z tej samej kategorii