Odra w środku pola przejdzie zmiany. Habusta czeka na debiut w pierwszym składzie

W składzie zespołu z Opola po domowej porażce (2:4) z Miedzią Legnica szykują się zmiany. Przed sobotnim wyjazdowym meczem z innym z beniaminków, Puszczą Niepołomice (17.00), na pewno dojdzie do roszad w środku pola.

Pilka nozna. Nice1 liga. Odra Opole-Gornik Leczna. 29.07.2017
 fot. Mirosław Szozda  /  źródło: SPORT

Wykluczony jest występ Mateusza Perońskiego. 28-latek, który był autorem pierwszego gola dla Odry po powrocie na zaplecze ekstraklasy (otworzył listę strzelców w wygranym 3:0 spotkaniu z Łęczną), zmaga się z kontuzją. Występ z Miedzią zakończył już po 45 minutach, a tak naprawdę powinien wcześniej. W jednym ze starć rywal trafił go w okolice piszczela. Konieczna była interwencja chirurgiczna i „Peronowi” założono kilka szwów. W klubie liczą, że wykuruje się na mecz z Rakowem Częstochowa (przyszła środa), choć nie jest to pewne.

 

W sobotę w Niepołomicach na „szóstce”, czyli pozycji defensywnego pomocnika, Perońskiego zastąpić mogą Tomasz Wepa lub Jakub Habusta. Z Miedzią w miejsce „Perona” trener Smyła desygnował do gry Wepę. Zaliczył jednak przeciętny występ i dlatego niewykluczone, że swojej szansy doczeka się Habusta, który dotąd zaliczył jedynie dwa wejścia z ławki. 24-letni Czech latem pojawił się w Odrze na testach i szybko przekonał do siebie trenera Smyłę, teraz być może zadebiutuje w wyjściowym składzie.

 

Do zdrowia wraca z kolei Martin Baran. Słowacki stoper zagrał bardzo dobrze na inaugurację z Łęczną, potem leczył uraz. Na bój w Niepołomicach powinien być gotowy. A że drużyna ostatnio straciła cztery bramki, możliwe, że na ławkę rezerwowych powędruje zastępujący go ostatnio Czech Vaclav Cverna. Inny ze środkowych obrońców, kapitan Mateusz Bodzioch, ma dziś pewne miejsce w jedenastce.

Z tej samej kategorii