Ani Arak, ani Sekulski...

Aspiracje piłkarzy, którzy kończyli wiosnę w Ruchu Chorzów oraz Piaście Gliwice, sięgają wyżej niż I liga. Dlatego w klubie z Sosnowca nie zobaczymy ich jesienią. Nazwiska tych, którzy się pojawią przy Kresowej, nie są jeszcze znane.

05.04.2016 ZAGLEBIE SOSNOWIEC - LECH POZNAN PUCHAR POLSKI POLFINAL PILKA NOZNA
 fot. Łukasz Grochala  /  źródło: Cyfrasport

 

Przez moment w kręgu zainteresowań Zagłębia znajdował się Łukasz Sekulski, 26-letni napastnik wypożyczony wiosną z Jagiellonii Białystok do Piasta Gliwice. Do angażu jednak nie dojdzie ze względu na rozbieżności finansowe między stronami. Wedle nieoficjalnych informacji zawodnik chciałby zarabiać przy Kresowej 16-17 tysięcy zł miesięcznie, a takich apanaży klub z Sosnowca w tej chwili jeszcze nie proponuje.
Wbrew pojawiającym się spekulacjom do Zagłębia nie wróci tego lata Jakub Arak, występujący ostatnio w chorzowskim Ruchu. Jeszcze w trakcie sezonu z zawodnikiem przeprowadzono na ten temat rozmowę, ale póki co nie jest on zainteresowany ponownymi występami na Stadionie Ludowym, mimo że na dobrze znanym sobie obiekcie pojawia się regularnie. Karierę zamierza kontynuować na szczeblu ekstraklasy.
Wiadomo już jednak, że na pierwszym treningu Zagłębia (22 czerwca) pojawią się dwaj nowi snajperzy. Obaj są obcokrajowcami i mają całkiem ciekawe CV, ale kontrakty podpiszą tylko po pozytywnym zaliczeniu testów. Zostaną w Sosnowcu przez co najmniej 10 dni i wezmą udział w trzech sparingach. Oprócz nich na inauguracyjnych zajęciach zameldują się także stoper, boczny obrońca oraz środkowy pomocnik – w sumie pięć nowych twarzy.
Do gry nie będzie jeszcze gotowy francuski napastnik Terence Makengo, który wskutek kontuzji nie zdążył zaliczyć oficjalnego debiutu na polskich boiskach. Ale i on rozpocznie przygotowania z drużyną od pierwszego dnia. Jego umowa pozostaje ważna jeszcze przez rok. Intensywną rehabilitację przechodzi w ojczyźnie. Powrót do zdrowia po zerwaniu ścięgna Achillesa przebiega w jego przypadku nadspodziewanie szybko.

 

I jeszcze czterech
Poznaliśmy kolejnych czterech zawodników, którzy w nowym sezonie nie będą reprezentować barw Zagłębia. Wygasające kontrakty nie zostaną przedłużone z Michałem Fidziukiewiczem, Dominikiem Boettcherem i Jovanem Ninkoviciem. Po okresie wypożyczenia wraca natomiast do Legii Konrad Michalak. Wcześniej informowaliśmy o pożegnaniu z Wojciechem Fabisiakiem, Kamilem Wiktorskim, Robertem Bartczakiem i Jakubem Szumskim. W kadrze pierwszego zespołu znajdzie się za to ponownie Patryk Mularczyk, oddany czasowo do Skry Częstochowa.
Przed nowym sezonem do sztabu szkoleniowego dołączą Kamil Socha oraz Artur Gołaś. Ten pierwszy będzie jednym z asystentów trenera Dariusza Banasika. Ten drugi odpowiadać ma za przygotowanie motoryczne.

Komentarze (5)

Napisz komentarz
No photo
No photo~ZaglobaUżytkownik anonimowy
~Zagloba :
No photo~ZaglobaUżytkownik anonimowy
Wcale sie nie dziwie . Zeby pracować dla kogoś kto publicznie poniża własnych piłkarzy to conajmniej 10 wiecej i kontrakt dwuletni płatny z góry .
10 cze 17 16:51 | ocena:63%
Liczba głosów:8
38%
63%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~19GKS64Użytkownik anonimowy
~19GKS64 :
No photo~19GKS64Użytkownik anonimowy
Budujcie gorole ten s fuj nowy stadion na zagórzu i wynoście się wreszcie z terenu Katowic.
12 cze 17 05:37 | ocena:50%
Liczba głosów:2
50%
50%
| odpowiedzi: 2
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~aUżytkownik anonimowy
~a
No photo~aUżytkownik anonimowy
do ~19GKS64:
No photo~19GKS64Użytkownik anonimowy
12 cze 17 05:37 użytkownik ~19GKS64 napisał
Budujcie gorole ten s fuj nowy stadion na zagórzu i wynoście się wreszcie z terenu Katowic.
A stadion Gieksy nie jest czasem w Chorzowie
13 cze 17 12:20 | ocena:67%
Liczba głosów:3
67%
33%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii