"Jeszcze kiedyś pojawi się gęsia skórka" - Zbigniew Smółka chwali Odrę

W mieście wojewódzkim, jak Opole, w którym jest taki głód piłki, muszą w końcu zapaść konkretne decyzje dotyczące powstania nowego stadionu – mówi Zbigniew Smółka, trener drużyny z Mielca, a w przeszłości bramkarz i szkoleniowiec Odry.

Pilka nozna. Nice I liga. Zaglebie Sosnowiec - Stal Mielec. 21.05.2017
 fot. Michał Chwieduk  /  źródło: newspix.pl

Spędziłem w Odrze długi czas – zarówno jako zawodnik, jak i trener. Zawsze miło przyjeżdża się do Opola. Odwiedzałem stadion również jako kibic. Sentyment pozostaje, ale dziś jestem pracownikiem Stali Mielec i przyjeżdżam z nią na trudny teren. Odra przegrała u siebie tylko jeden mecz, a aż cztery wygrała. Dzieje się to, o czym mówiłem przed sezonem. Znam wielu piłkarzy Odry, znam trenera Smyłę i przed sezonem wymieniałem ją w gronie czarnych koni tej ligi. Oby szło jej nadal tak dobrze… Choć może niekoniecznie w sobotę – uśmiecha się Zbigniew Smółka. Trener Stali Mielec w latach 2014-16 tworzył przy Oleskiej podwaliny pod zespół, który święcił potem triumfy i do dziś sprawia opolskiej publice dużą radość. Nie doczekał jednak ani jednego awansu. W styczniu 2016, gdy była na szczycie III ligi śląsko-opolskiej, odszedł do walczącego o ekstraklasę Zawiszy Bydgoszcz.

 

Po niespełna roku wylądował w Stali, czyli, czyli klubie pod pewnymi względami do Odry podobnym – bo też odradzającym się po latach niebytu.

 

- Można tak to porównać. Myślę jednak, że wynik sportowy w Odrze poszedł szybciej niż infrastrukturalny. W Mielcu natomiast najpierw był infrastrukturalny, a do niego doszedł sportowy. Tym się różnimy. Jestem zdania, że miasto wojewódzkie, takie jak Opole, w którym jest taki głód piłki, przede wszystkim musi podjąć konkretne decyzje dotyczące powstania nowego stadionu. Wtedy naprawdę doczekamy momentów, w których u kibiców pojawi się gęsia skórka. Zapotrzebowanie na taki obiekt jest bardzo duże – nie kryje Smółka, mówiący akurat w tej sprawie tym samym głosem, co kibice niebiesko-czerwonych.

 

 

Przypuszczalne składy

ODRA: Weinzettel – Brusiło, Cverna, Baran, Winiarczyk – Habusta, Niziołek – Wodecki, Żagiel, Marek Gancarczyk – Skrzypczak.

STAL: Majecki – Sadzawicki, Grodzicki, Kiercz, Leandro – Wroński, Górka, Getinger, Janota, Banaszewski – Djermanović.

Z tej samej kategorii