Boniek ostro o Ruchu: Tylko słabi i nieuczciwi ukrywają się za sędziami

Trening Reprezentacji Polski
 fot. Rafał Oleksiewicz  /  źródło: Pressfocus

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej krytykuje działania chorzowskiego klubu. - Z regulaminowego punktu widzenia to absurd - mówi Zbigniew Boniek o proteście, jaki Ruch złożył na biurko Komisji Ligi. "Niebiescy" chcą powtórzenia meczu z Arką z powodu błędu arbitra.

Ruch w 36. kolejce zremisował z Arką 1:1 i przed ostatnią serią gier jest już pewny spadku do I ligi. Wyrównującego gola dla gdynian strzelił Rafał Siemaszko. Sędzia Tomasz Musiał bramkę uznał, choć napastnik Arki wpakował piłkę do siatki ręką. "Niebiescy" złożyli protest do Komisji Ligi (chcą anulowania wyniku spotkania i powtórzenia meczu). W jego powodzenie nie wierzy prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, który w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" skrytykował działania chorzowskiego klubu.

 

- Z regulaminowego punktu widzenia to absurd. Niech się domaga, nic nie wskóra. Co do zasad fair play, prezesi mogli spotkać się po meczu i ustalić: robimy powtórkę! To jest decyzja organu zarządzającego ligą, czyli Ekstraklasy. Nam nic do tego, przepisy są w tym temacie jasne - podkreśla Boniek.

 

- Tylko słabi i nieuczciwi ukrywają się za sędziami. Szukają wymówki, że zostali zdegradowani przez arbitrów. Kto bronił Ruchowi wygrywać mecze, kto pozbył się dobrego trenera, kto wypuścił Patryka Lipskiego, kto ma wieczne problemy z licencją? Przecież Ruch co roku nas oszukuje, a my ze względu na klub, nie działaczy, ciągniemy ich za uszy jak tylko możemy - grzmi sternik związku.

 

- Oczywiście wszystkim jest przykro z powodu tego, co stało się w Gdyni. Błąd był ewidentny. Gol nie powinien zostać uznany. Pomyłki sędziów były, są i będą. Dotyczy to wszystkich w równym stopniu. Kto powiedział, że ten mecz skończyłby się zwycięstwem Ruchu, gdyby gol Siemaszki był anulowany? Tempo meczu determinuje wynik. Mogłoby być 3:1 dla Arki, 2:1 dla Ruchu... - kontynuuje.

 

Zbigniew Boniek poinformował jednocześnie, że Tomasz Musiał nie poniesie konsekwencji za swój błąd. W następnej kolejce krakowski arbiter poprowadzi spotkanie Wisły Kraków z Termaliką.

Komentarze (26)

Napisz komentarz
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
do ~trep :
No photo~trep Użytkownik anonimowy
31 maja 14:14 użytkownik ~trep napisał
Nie dość że liga słaba, to jeszcze takie wałki sa w tej ogórkowej lidze. Prezes wypowiada się ze trzeba było wygrywac mecze buahaha . Zostawie to bez komentarza ! Jedno wielkie bagno a nie liga
Nie rozumiesz tych jego słów, głupkowato się z tego śmiejesz więc całkiem słusznie jesteś trepem.
To chyba normalne że trzeba jakieś mecze wygrać żeby nie spaść. Nie że wygrać wszystkie mecze ale coś tam trzeba ugrać. A jak na 5 meczów zdobywa się tylko 2 pkt. a w 3 ostatnich (samych porażkach) traci się aż 11 goli i nie strzela się ani jednego to nawet wygrana w 6 meczu z Arką nie daje pewności utrzymania, jedynie szanse matematyczne - złudne nadzieje że się stanie cud w ostatniej kolejce, rywal odda mecz bez walki a kolejny rywal w innym meczu przegra bez walki, albo nagle powiększą ilość drużyn albo coś komuś innemu coś na koniec sezonu wymyślą, odbiorą licencję i zdegradują to wtedy Ruszek kolejny raz znów cudownie ocaleje, hehe :)))
No bez przesady, gdzie wasz hono.... a no tak, kogo ja się o to pytam, przecież to kibice Ruchu którzy nie znają znaczenia tego słowa... hhhaaaabbbccc..............xxvvvvzzzzzzz, naRkaaa...........
31 maja 16:06 | ocena:78%
Liczba głosów:9
78%
22%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
do ~HJ.:
No photo~HJ.Użytkownik anonimowy
31 maja 13:50 użytkownik ~HJ. napisał
Jaki prezes taka ekstraklapa. Panie boniek wypowiadaj się pan merytorycznie a nie fantazjuj i krętacz. Widać ,że to twoja zemsta za wybory.
Jaki prezes taki klub - na jedno wychodzi NIE ?

- O nadciągających kłopotach Ruchu wam przecież pisałem niejednokrotnie. Pisałem że jak tak dalej będzie się działo to w końcu się "centraLa" WKU i się wypną na was. Teraz ciężkie dni aż do piątku co krawaty orzekną dalej wobec tej zawieszonej licencji.
- O tym wniosku o powtórkę meczu z Arką (w/g mnie) niepotrzebnym też pisałem że może was teraz to drogo kosztować. Jak się uprą to Ojej... (nie chcę nawet źle krakać) ale jak jej nie odwiesza to wtedy - Willkommen 4 Ligo.

Podziękujcie za to wszystko pRawej rączce Smagorowicza - wiecie komu bo o tym PATOLmanie to pisałem najwięcej. Trzeba było mi wieRzyć bo info o nim miałem pewne na 100% jak ta zmarnowana 100-ka Niezgody w Kielcach. A kto mi teRaz dalej w to nie wierzy, niech spada do Maciejkowic na ALBE i na hołdzie hasia rozumu se poszuka. naRka.
31 maja 14:03 | ocena:73%
Liczba głosów:15
73%
27%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG :
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
Heh...
Wreszcie ten chytry rudy fałszywiec sam się przypucował do tego że mimo corocznych oszustw Ruchu on sam z innymi kolegami z centraLi ciągnął na siłę KLUB (nie działaczy) "niebieskich". Dziwnie to brzmi jakby temu chciał zaprzeczyć a raczej nikomu nie trzeba już nic (nazwisk) mówić o kogo chodzi bo to jest jasne jak słońce. Kto jeszcze tego jeszcze nie wie niech sobie to popętliczkowane zagadnienie odĘtliczkuje sam, hehe... :)))
31 maja 12:47 | ocena:71%
Liczba głosów:17
71%
29%
| odpowiedzi: 2
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii