Żarko Udovicić: Mam plan na ekstraklasę

Chciał mnie do Lecha Jan Urban, gdy był tam trenerem - przypomina serbski obrońca Zagłębia Sosnowiec.

ZARKO UDOVICIC
 fot. Michał Chwieduk  /  źródło: FOCUSMEDIA

JERZY MUCHA: Po raz kolejny mieliście walczyć o awans, a tymczasem po dwóch porażkach z rzędu jesteście prawie na dnie...

ŻARKO UDOVICIĆ: - Wiem o tym, bo często patrzę na tabelę. Ostatnie wyniki mamy słabe, ale to tylko kwestia czasu, kiedy to wszystko się odwróci i będziemy punktować. Tak się to wszystko poukładało, że nie strzelamy bramek, nie wykorzystujemy sytuacji, które sobie wypracowujemy. Kibice wymagają od nas awansu. Tak jak my chcą ekstraklasy. W końcówce zeszłego sezonu było bardzo blisko, ale porażka w Głogowie odebrała nam awans. Przyjdzie jednak czas, że będziemy strzelać gole.

 

Trener Dariusz Dudek z wami rozmawia, ciężko pracujecie na treningach, a wyników jak nie było, tak nie ma. Co jest nie tak?

ŻARKO UDOVICIĆ: - To tylko kwestia czasu, kiedy odpalimy. Graliśmy głównie z drużynami, które się bronią i od czasu do czasu kontratakują. Stworzą jedną, dwie sytuacje i coś im wpadnie. A my lubimy mierzyć się z rywalem, który gra w piłkę, nie tylko się broni. Z całym szacunkiem dla Odry Opole, ale to zespół, który nie prezentuje otwartej piłki. Trener faktycznie cały czas z nami rozmawia i te rozmowy w końcu dadzą efekt. Wiemy, jak mamy grać i czego d nas oczekuje. Wszyscy mówili w zeszłym sezonie, że lewa strona Zagłębia, czyli ja i Martin Pribula traci dużo bramek. A potem przeczytałem statystyki i okazało się, że wcale tak nie było.

 

Sobotni pojedynek ze Stalą Mielec będzie okazją na przełamanie?

ŻARKO UDOVICIĆ: - Musimy się zrewanżować Stali za 1:1 w Sosnowcu. Tych dwóch punktów zabrakło nam do realizacji celu w zeszłym sezonie. A wcześniej przegraliśmy w Mielcu 0:2, więc mamy kolejny powód do rehabilitacji. Wiemy jak oni grają. Punkty zdobyte w tym sezonie dały im pewność siebie, więc nie postawią na defensywę. Z ich strony będzie więcej otwartej piłki i luzu. A my lubimy, gdy ktoś tak gra.

 

Jeśli z Zagłębiem nie awansuje pan do ekstraklasy, to opuści pan Sosnowiec? Transfer do Lecha Poznań był na wyciągnięcie ręki, ale się nie udało. Dlaczego?

ŻARKO UDOVICIĆ: - Jestem w Sosnowcu już 2 lata i miesiąc. Bardzo sobie chwalę ten czas. W Serbii było inaczej, na pewno mniej bezpiecznie. Po jednym z meczów, w którym nie strzeliłem karnego, jeden z kibiców mojej drużyny przyłożył mi w szatni pistolet do głowy... Również z tego powodu jestem w Polsce i mam swój plan na ekstraklasę. Po to zresztą przyszedłem do Zagłębia, by z nim w niej grać. Jeśli w tym sezonie się nie uda, będę się musiał zastanowić nad swoją przyszłością w Sosnowcu. Miałem ofertę z Lecha. Jan Urban, mnie tam chciał, ale przeszkodą był mój serbski paszport. Spodobałem mu się w meczach Pucharu Polski. Ale trenera Urbana nie ma w Lechu, więc temat upadł. Nie pozostaje mi więc nic innego, jak awansować do ekstraklasy z Zagłębiem.

Komentarze (6)

Napisz komentarz
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
do ~Goliat ZS:
No photo~Goliat ZSUżytkownik anonimowy
30 wrz 20:43 użytkownik ~Goliat ZS napisał
Amerykanin to kim jest Górnik skoro My to dziady. Awans kupiliście ale z Zaglebiem dwa mecze i 0 pkt!!!
Tak, tak, tak...
Wszystko kupiliśmy, 14 Mistrzostw Polski kupiliśmy, 6 Pucharów Polski kupiliśmy, Superpuchar Polski też kupiliśmy a jako starzy, dobrzy klienci za pół ceny dali nam zagrać w finale europejskiego pucharu PZP. No co i teraz przez to kupowanie mamy długi :)))
Ale zaraz, zaraz, bo ja tu czytałem że Wy też macie kupę długów to co Wy kupiliście skoro nic nie macie ? Może awans z 3 ligi kupiliście a później znów awans kupiliście do 1 ligi, no i na awans do Ekstraklasy już brakło to sobie od nas te 2 wygrane mecze kupiliście, co ???
Możemy tak się przegadywać ale to i tak niczego nie zmieni ani u Was ani u nas. Narka....
7 paź 03:25 | ocena:100%
Liczba głosów:2
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~miniuUżytkownik anonimowy
~miniu :
No photo~miniuUżytkownik anonimowy
Żarko wiem że złasujesz na grę w Extra-klasie
ale nikt w Sosnowcu nie wyobraża sobie drużyny bez Ciebie !
jesteś idolem kibiców i jednym z niewielu co do których nikt nie
ma pretensji za brak awansu
oby ta gra w ekstraklasie dana Ci była w Sosnowcu !
30 wrz 13:46 | ocena:67%
Liczba głosów:9
67%
33%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~AmerykaninUżytkownik anonimowy
~Amerykanin :
No photo~AmerykaninUżytkownik anonimowy
olać zagłębie Śląsk jest górą ks ksg ksg Górnik Zabrze Gornik jest pany zagłębie dziady
30 wrz 13:52 | ocena:70%
Liczba głosów:10
30%
70%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii