Odwołanie Ruchu rozpatrzone dopiero w połowie lutego!

Ruch stadion
 fot. Łukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

Najwyższa Komisja Odwoławcza w przyszłą środę zajmie się odwołaniem Ruchu Chorzów dotyczącym zakazu transferów. Niektórzy prawnicy twierdzą, że chorzowski klub i tak jednak może zatwierdzać nowych graczy.

W grudniu zeszłego roku poinformowano, że na Ruchu ponownie ciąży zakaz transferowy. Związany jest on z rzekomymi długami, które powstały w chwili, gdy klub przeszedł z rąk stowarzyszenia do spółki. Gdy doszło w 2004 roku do przejęcia, Ruch Chorzów SA zobowiązał się do spłaty należności wobec byłych graczy i trenerów stowarzyszenia według przedstawionej spółce listy należności. SA zrobiła to, ale kilku piłkarzy uważa, że na wspomnianej liście zaniżono sumy.

 

Sprawa była już dwukrotnie zamykana. Komisja Dyscyplinarna postępowanie umorzyła. Rzecznik ochrony prawa związkowego wniósł o wznowienie. Klub prosił, aby NKO zajęła się odwołaniem 8 lutego. - Najbliższe posiedzenie mamy jednak 15 lutego. Ta sprawa była już analizowana. Pod względem formalno-prawnym jest zawiła, ale merytorycznie dwukrotnie ją rozstrzygnięto. Czy Ruch może obecnie zatwierdzać nowych graczy? Postępowanie NKO jest w toku, mam własne zdanie na ten temat, ale nie chcę się wypowiadać. Niektórzy twierdzą, że tak, ale są też inne interpretacje – mówi „Sportowi” Włodzimierz Głowacki, przewodniczący Najwyższej Komisji Odwoławczej.


- Nie widziałem dokumentów dotyczących sprawy, ale jeśli postępowanie faktycznie umorzono, wygląda na to, że zakaz nie obowiązuje – przyznaje znany prawnik Jacek Masiota. Przy Cichej dmuchają na zimne i na razie nie zatwierdzono żadnego z nowych graczy. Najbliżej drużyny jest Bułgar Milen Gamakow, który był z zespołem na zgrupowaniu w Hiszpanii. Defensywny pomocnik miałby być wypożyczony z Lechii Gdańsk.

 

Komentarze (21)

Napisz komentarz
No photo
No photo~joUżytkownik anonimowy
~jo
No photo~joUżytkownik anonimowy
do ~Janek:
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
8 lut 12:21 użytkownik ~Janek napisał
Degradować golasów i oszustów wtedy skończą się takie problemy .Poziom ekstraklasy jest żałosny a przez takie kluby jak Ruch niema szans na rozwój!
Degradować to ciebie ze społeczeństwa . Wielce beczy o podatki a mamusia dała na internet i ciągle siedzi przed netem i beczy idiota jeden
8 lut 12:54 | ocena:71%
Liczba głosów:7
71%
29%
| odpowiedzi: 3
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~FANUżytkownik anonimowy
~FAN
No photo~FANUżytkownik anonimowy
do ~Chapka:
No photo~ChapkaUżytkownik anonimowy
8 lut 14:09 użytkownik ~Chapka napisał
Ale te umowy nie były lewe. Poprostu były nie zapłacone.
No chyba sobie zatrujesz. Oceniając je jako umowy senso stricto zgadza się, ale oceniając z punktu widzenia zapisów licencyjnych, omijały je....co do płatności Ruch już dostał karę, minus 4 pkt., teraz dostanie "bombę" za umowy zawieranie "ponad stan"....nałożonego limitu...
8 lut 14:52 | ocena:75%
Liczba głosów:4
75%
25%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~PGUżytkownik anonimowy
~PG
No photo~PGUżytkownik anonimowy
do ~FAN:
No photo~FANUżytkownik anonimowy
8 lut 14:52 użytkownik ~FAN napisał
No chyba sobie zatrujesz. Oceniając je jako umowy senso stricto zgadza się, ale oceniając z punktu widzenia zapisów licencyjnych, omijały je....co do płatności Ruch już dostał karę, minus 4 pkt., teraz dostanie "bombę" za umowy zawieranie "ponad stan"....
Ale z Ciebie frustrat. Za was się też wezmą. 75 mln długu to nie przejdzie. Mam nadziejęm że was wysadzą za przekręty. Prokurator pewny nie tylko za stadion z trzema trybunami.
8 lut 15:42 | ocena:50%
Liczba głosów:2
50%
50%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii